Reklam

Lapseki’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yılı

Lapseki'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Şehit Hüseyin Çetin İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende, Kaymakam Tahir Şahin, Belediye Başkanı Eyüp

Lapseki’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yılı
Haber Giriş Tarihi: 25 Eylül 2017 20:13 Lapseki Haberleri

Lapseki’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

Şehit Hüseyin Çetin İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende, Kaymakam Tahir Şahin, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile Garnizon Komutanı Yarbay Türker Altıngöz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Belediye Başkanı Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Lapseki’nin 95 yıl önce canları pahasına toprakları vatan yapan ecdadın mücadelesiyle düşmanlardan temizlendiğini söyledi.

Yüksek ruh ve kalplerdeki iman gücüyle vatanı bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı durulduğunu anlatan Yılmaz, “Tarihin hiçbir döneminde, bağımsızlığından ödün vermeyen aziz milletimiz ve değerli Lapseki halkımız, ‘hakimiyet milletindir’ diyerek 15 Temmuz’da birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak, vatanımızı bölmek, bayrağımızı göklerden indirmek, ezanımızın sesini susturmak isteyen iç ve dış vatan hainlerine fırsat vermedi, bundan sonra da asla fırsat vermeyecektir.” dedi.

Tören, okul öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunması, belediye halk oyunları ekibinin gösterisiyle sona erdi.

Paylaş:
Recep Tayyip Erdoğan’dan 1915 Çanakkale Köprüsünde İnceleme

Lapseki Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan’dan 1915 Çanakkale Köprüsünde İnceleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde

Lapseki Hizmetlerle Büyüyor

Lapseki Haberleri

Lapseki Hizmetlerle Büyüyor

Lapseki’de Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisinin açılışı

Umurbey’de Kadınlar Kahvesi Açılıyor

Lapseki Haberleri

Umurbey’de Kadınlar Kahvesi Açılıyor

Umurbey Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi'nin temel atma töreni ve Kadınlar Kahvesi’nin açılışı