Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aşure Dağıttı

Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından aşure etkinliği düzenlendi. Kısa bir süre önce kurulan “Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” Lapseki’de Cuma namazı sonrasında vatandaşlara aşure dağıttı. Muharrem ayı dolayısıyla çınar altı meydanında

Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aşure Dağıttı
Haber Giriş Tarihi: 05 Ekim 2018 18:58 Lapseki Haberleri

Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından aşure etkinliği düzenlendi.
Kısa bir süre önce kurulan “Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” Lapseki’de Cuma namazı sonrasında vatandaşlara aşure dağıttı.
Muharrem ayı dolayısıyla çınar altı meydanında kurulan standlarda dernek çalışanları ve dernek üyeleri tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Kılıçan, aşure ikramına katılım sağlayan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer, MHP ilçe Başkanı Hüseyin Doğan ve vatandaşlarla yakından ilgilendi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, aşure dağıtımında gazetecilere yaptığı açıklamada, derneğin yeni kurulduğunu ve buna rağmen her geçen gün büyüyerek faaliyetlerde bulunduğunu söyledi. Dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek hizmetlerinin devamını beklediklerini söyledi.
Şahinli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Kılıçan da dernek hakkında bilgiler vererek sözlerine şöyle devam etti. “Biz Şahinli köyü olarak birlik ve beraberlikle hareket etmek ve toplumsal kalkınmaya destek olmak amacıyla kurduğumuz derneğimiz gün geçtikçe büyüyor ve şu an 150 kadar üyeye ulaştık. Bugün de aşure etkinliğimiz var. Bunun gibi bir çok etkinliği yapacağız Allah’ın izniyle. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Paylaş:
Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Lapseki Haberleri

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek