Troya’nın Kodları Oyununun Tanıtımı Yapıldı

Troya'nın Kodları oyununun tanıtımı yapıldı. Lapseki Kaymakamlığı ve Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kodla Troya Projesi çerçevesinde atılımcı okullar Adatepe Ortaokulu, Şehit Hüseyin Çetin Ortaokulu, Plevne Ortaokulu ve Umurbey

Troya’nın Kodları Oyununun Tanıtımı Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 27 Aralık 2018 17:58 Güncelleme: Lapseki Haberleri

Troya’nın Kodları oyununun tanıtımı yapıldı.

Lapseki Kaymakamlığı ve Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kodla Troya Projesi çerçevesinde atılımcı okullar Adatepe Ortaokulu, Şehit Hüseyin Çetin Ortaokulu, Plevne Ortaokulu ve Umurbey Ortaokulu proje ekiplerince hazırlanan Troya’nın Kodları oyununun tanıtımı yapıldı.

Lapseki Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen tanıtıma Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Garnizon Komutanı Türker Altıngöz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, ilçe protokolü ve okul müdürleri katıldı.

Troya Antik Kent gezisi ile başlayıp Scratch eğitimi ve kodlama süreci ile devam eden projenin konusu Troya Medeniyetlerinin ve Troya Antik Kentinin kodlama, algoritma, yazılım oluşturma becerileri, tarih ve kültür bilgisi kullanılarak öğretici ve eğlenceli bir bilgisayar oyunu oluşturarak Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki ortaokul ve dengi eğitim gören öğrencilere tanıtılmasıdır.

Oyun, Troya Antik Kentinin dokuz katmandan oluşmasına istinaden birbirinden bağımsız dokuz seviye olarak tasarlandı. Her seviye oyunu öncesi o katman ile ilgili bilgiler bulunuyor. Oyundaki seviyelerin her biri farklı oyun tarzı içermekte.

Oyuna erişmek için https://scratch.mit.edu/projects/268395129/

Öğrencilerin gözüyle Troya

Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 2018 yılı troya yılı kapsamında 4 okul toplam 20 öğrenci tarafından hazırlanan ‘kodla troya projesi’ Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Salonunda yapılan sunum saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Lapseki TV paylaştı: 26 Aralık 2018 Çarşamba

Paylaş:
Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Lapseki Haberleri

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek