Umurbey’de Her Ay 10 Kişinin Elektrik Faturası Ödenecek

Umurbey’de Her Ay 10 Kişinin Elektrik Faturası Ödenecek

Umurbey’de rüzgar enerjisinden elektrik üretecek olan Rüzgar Türbinin temeli tören ile atıldı.

Rüzgar türbini ile her ay Umurbey’de yaşayan on kişi seçilerek elektrik faturasının ödenmesi şeklinde paylaşım sağlanacak.

Umurbey’de bir enerji firması tarafından yapımına başlanan Rüzgar Türbinin Temel Atma Törenine, Umurbey Belediyesi Başkanı Sami Yavaş, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, 3E Enerji Firmasının Genel Müdürü Bora Güçlü ve kentliler katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Yavaş, “Bir kilovatlık lisansız rüzgar gülü türbinin temelini atacağız inşallah. Böylelikle buradan kazanılan gelir ile Umurbey Belediyemizi kendi tüketmiş olduğu elektriği aynı zamanda Umurbey beldemizde yaşayan kentlimizden her ay on kişi seçilerek elektrik faturasını ödenmesi şeklinde paylaşım sağlanacak. Sizlerde görüyorsunuz, küçük bir belediye olmamıza rağmen çeşitli konularda beldemizi ve Çanakkale ön plana çıkartmak adına çok güzel hamleler yapıyoruz. İnşallah bunu da Umurbey halkımıza kazandırdıktan sonrada hem ekonomisini düzelten hem de kendi yağı ile kavrulabilen bir belediye durumuna gelip, yatırımların devamını getirmek adına yapacağımız bir proje.” açıklamalarını yaptı.

3E Enerji Firmasının Genel Müdürü Bora Güçlü ise, “Başkanımızın büyük çabaları sonucunda böyle bir projeyi gerçekleştirmek üzereyiz. İlk aşaması olan temelini atıyoruz. Türbinimiz saatte bin kilovat enerji üretebilecek güçte olup, dünyanın en gelişmiş sistemler ile donatıldı. 55 metre kanat çaplı ve yüksekliği de başkanımızın demiş olduğu gibi yetmiş metre. Buranın rüzgarı gerçekten çok iyi. Türbinimizin çok verimli çalışacağını düşünüyoruz burada. Kısmet ise çok iyi gelir sağlayacağız. Hem Umurbey ekonomisine hem de ülke ekonomisine ve yenilenebilir enerji ile çevreyi hiç tahrip etmeden böylesine büyük bir enerjiyi sisteme kazandırmış olacağız.” dedi.

Elektrik Umurbey

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Yeni Trafik Cezaları Uygulamaya Başlandı17 Ekim 2018

Yeni Trafik Cezaları Uygulamaya Başlandı

Lapseki’de EDS kontrol merkezi ekipleri tarafından emniyet kemeri ve cep telefonu kuralına uymayan araç

Kaymakam Şahin Üniversiteli Öğrencilerle Birlikte16 Ekim 2018

Kaymakam Şahin Üniversiteli Öğrencilerle Birlikte

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lapseki Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti.

Umurbey’de Köy Muhtarlarına Toplantı13 Ekim 2018

Umurbey’de Köy Muhtarlarına Toplantı

Umurbey’da Orman İşletme Şefliği tarafından köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Tabaklar Mahallesi’nde yer

Başkan Yılmaz Yaşlıları Ziyaret Etti06 Ekim 2018

Başkan Yılmaz Yaşlıları Ziyaret Etti

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki’de bulunan yaşlıları ziyaret etti. Başkan Yılmaz, Dünya Yaşlılar