20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

Umurbey’de Her Ay 10 Kişinin Elektrik Faturası Ödenecek

Umurbey’de rüzgar enerjisinden elektrik üretecek olan Rüzgar Türbinin temeli tören ile atıldı. Rüzgar türbini ile her ay Umurbey’de yaşayan on kişi seçilerek elektrik faturasının ödenmesi şeklinde paylaşım sağlanacak. Umurbey’de bir enerji firması

Umurbey’de Her Ay 10 Kişinin Elektrik Faturası Ödenecek
Haber Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2018 14:38 Lapseki Haberleri

Umurbey’de rüzgar enerjisinden elektrik üretecek olan Rüzgar Türbinin temeli tören ile atıldı.

Rüzgar türbini ile her ay Umurbey’de yaşayan on kişi seçilerek elektrik faturasının ödenmesi şeklinde paylaşım sağlanacak.

Umurbey’de bir enerji firması tarafından yapımına başlanan Rüzgar Türbinin Temel Atma Törenine, Umurbey Belediyesi Başkanı Sami Yavaş, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, 3E Enerji Firmasının Genel Müdürü Bora Güçlü ve kentliler katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Yavaş, “Bir kilovatlık lisansız rüzgar gülü türbinin temelini atacağız inşallah. Böylelikle buradan kazanılan gelir ile Umurbey Belediyemizi kendi tüketmiş olduğu elektriği aynı zamanda Umurbey beldemizde yaşayan kentlimizden her ay on kişi seçilerek elektrik faturasını ödenmesi şeklinde paylaşım sağlanacak. Sizlerde görüyorsunuz, küçük bir belediye olmamıza rağmen çeşitli konularda beldemizi ve Çanakkale ön plana çıkartmak adına çok güzel hamleler yapıyoruz. İnşallah bunu da Umurbey halkımıza kazandırdıktan sonrada hem ekonomisini düzelten hem de kendi yağı ile kavrulabilen bir belediye durumuna gelip, yatırımların devamını getirmek adına yapacağımız bir proje.” açıklamalarını yaptı.

3E Enerji Firmasının Genel Müdürü Bora Güçlü ise, “Başkanımızın büyük çabaları sonucunda böyle bir projeyi gerçekleştirmek üzereyiz. İlk aşaması olan temelini atıyoruz. Türbinimiz saatte bin kilovat enerji üretebilecek güçte olup, dünyanın en gelişmiş sistemler ile donatıldı. 55 metre kanat çaplı ve yüksekliği de başkanımızın demiş olduğu gibi yetmiş metre. Buranın rüzgarı gerçekten çok iyi. Türbinimizin çok verimli çalışacağını düşünüyoruz burada. Kısmet ise çok iyi gelir sağlayacağız. Hem Umurbey ekonomisine hem de ülke ekonomisine ve yenilenebilir enerji ile çevreyi hiç tahrip etmeden böylesine büyük bir enerjiyi sisteme kazandırmış olacağız.” dedi.

Paylaş:
Recep Tayyip Erdoğan’dan 1915 Çanakkale Köprüsünde İnceleme

Lapseki Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan’dan 1915 Çanakkale Köprüsünde İnceleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde

Lapseki Hizmetlerle Büyüyor

Lapseki Haberleri

Lapseki Hizmetlerle Büyüyor

Lapseki’de Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisinin açılışı

Umurbey’de Kadınlar Kahvesi Açılıyor

Lapseki Haberleri

Umurbey’de Kadınlar Kahvesi Açılıyor

Umurbey Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi'nin temel atma töreni ve Kadınlar Kahvesi’nin açılışı