Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere gönderildi.

Yardım Tırı Elazığ’a Gönderildi
Haber Giriş Tarihi: 07 Şubat 2020 9:05 Lapseki Haberleri

Lapseki Belediyesi, Kızılay ve AFAD işbirliği ve koordinesinde ilçede düzenlenen Elazığ’a yardım kampanyasında toplanan malzemelerin bulunduğu TIR, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve gönüllü vatandaşlar tarafından uğurlandı.

AFAD yetkililerinin önerileri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı ve kuru gıda konusunda yardım kampanyası başlatan Lapseki Belediyesi, vatandaşların yoğun ilgi göstermesiyle kısa sürede binlerce yardım malzemesi topladı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada “Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Elazığ ve Malatya’da mağdur olan vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını karşılayacakları malzemeler gönderiyoruz. İnşallah bu malzemeler vatandaşlarımıza ulaştırılarak ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu yardım kampanyasına katılarak desteğini esirgemeyen değerli Lapsekililere ve kampanya boyunca özveriyle çalışan personelimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Paylaş:
13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Lapseki Haberleri

13 Yaşındaki Öğrenciye Teşekkür Belgesi

Kumbarasında biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağış için harcayan 13 yaşında ki Ahmet Samet Sarı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz tarafından

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Haberleri

7. Sınıf Öğrencisinden Örnek Davranış

Lapseki Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında 7. sınıf öğrencisi Ahmet Samet Sarı’dan örnek

Lapseki’nin Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlandı

Lapseki Haberleri

Lapseki’nin Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlandı

Lapseki’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.