Yeni Trafik Cezaları Uygulamaya Başlandı

Lapseki’de EDS kontrol merkezi ekipleri tarafından emniyet kemeri ve cep telefonu kuralına uymayan araç sürücülerine ceza kesilmeye başlandı. Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)'de yeni dönemin başlamasıyla birlikte, Lapseki’de bu gün itibariyle uygulama

Yeni Trafik Cezaları Uygulamaya Başlandı
Haber Giriş Tarihi: 17 Ekim 2018 20:57 Lapseki Haberleri

Lapseki’de EDS kontrol merkezi ekipleri tarafından emniyet kemeri ve cep telefonu kuralına uymayan araç sürücülerine ceza kesilmeye başlandı.

Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’de yeni dönemin başlamasıyla birlikte, Lapseki’de bu gün itibariyle uygulama başlatıldı.
Alınan bilgiye göre Lapseki’de ilk cezalar bu gün yazılmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yakın bir süre önce trafikte güvenliği arttırmak amacıyla gönderilen talimatla, EDS sistemi üzerinden emniyet kemeri takmayan ve cep telefonuyla konuşan sürücülere de ceza yazılmaya başlandı.

Şehir içinde emniyet kemeri takmayan sürücüler dikkat, plakanıza trafik cezası yazılabilir.
EDS çalışanları canlı olarak izledikleri kameralardan, emniyet kemeri takmayan ve cep telefonuyla konuştuğunu tespit ettikleri sürücülere ceza yazabilecek.

Yeni uygulamayla birlikte hız ve kırmızı ışık ihlalleri sırasında EDS kameralarına emniyet kemeri takmadığı ya da telefonla konuştuğu tespit edilen sürücülere her ihlal için ayrı ayrı ceza kesilecek.

Polislerin tamamına trafik cezası kesebilme yetkisi verildi.
İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelgeye göre trafik polisleri ve diğer tüm polislerle jandarma ekipleri de görmüş oldukları kural ihlallerine ceza kesebilecek.

Paylaş:
Lapseki Kaymakamlığı Geleneksel Voleybol Turnuvası Sona Erdi

Lapseki Haberleri

Lapseki Kaymakamlığı Geleneksel Voleybol Turnuvası Sona Erdi

Geleneksel Lapseki Kaymakamlığı Voleybol Turnuvası, Lapseki Meslek Yüksekokulu takımının şampiyonluğuyla sona

Vali Orhan Tavlı Eyüp Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Lapseki Haberleri

Vali Orhan Tavlı Eyüp Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Çanakkale Valisi'nden Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’a hayırlı olsun

Lapseki’de Hemşireler Haftası Kutlandı

Lapseki Haberleri

Lapseki’de Hemşireler Haftası Kutlandı

Hemşirelik Haftası ve Eczacılar Günü olması sebebiyle Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri hemşireleri ve eczacıları ziyaret