Mert Fırat Troya Kültür Rotası’nı Tanıttı

Mert Fırat Troya Kültür Rotası’nı Tanıttı

Troya Kültür Rotası’nın tanıtımı için Çanakkale’ye gelen Mert Fırat, rota üzerinde işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığı ile gerçekleştirilen Gelecek Turizmde’nin bu yıl desteklediği projelerden Troya Kültür Rotası’nın tanıtımını, UNDP Türkiye’nin İyi Niyet Elçi Mert Fırat, Çanakkale Valiliği ve proje ortaklarının katılımı ile gerçekleşti.

Troya’dan Assos’a kadar uzanan yüz yirmi kilometre uzunluğundaki Troya Kültür Rotası üzerindeki farklı köylere ziyarette bulunan UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, rotanın yeni tamamlanan yerlerinde işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı. Troya Antik Kenti’ni gezen Mert Fırat, kültür rotası üzerinde Kalafat ve Çıplak köyleri ile Assos kentine kadar uzanan yolda köylüler, yetkililer ve gönüllü çalışanlar ile görüştü.

Ekim 2017 tarihinde UNDP İyi Niyet Elçisi olarak atanan Mert Fırat, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve UNDP’nin 2007 senesinden beri sürdürmüş olduğu turizme dayalı yerel kalınma modeli oluşturma çalışmalarını yakından takip ediyorum. Gelecek Turizmde ile bu sene desteklenen üç projeden birini yerinde görmek de beni çok heyecanlandırdı. Yürüyüş rotasının tamamen hayata geçmesi burada bulunan çok sayıda insanın yaşamında pozitif bir etki yaratacak. Bütün bu çalışmaların 2018 Troya Yılı’nda tamamlanması da ayrıca heyecan verici.” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Mert Fırat Troya Kültür Rotası

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Fatih Çelik’ten Romantik Teklif12 Ağustos 2018

Fatih Çelik’ten Romantik Teklif

Kent gençlerinden Fatih Emre Çelik, bir süredir birlikte olduğu Kübra Yücel’e romantik bir evlilik

Gökhan, Eşi Hale Gökhan’a Şiir Okudu12 Ağustos 2018

Gökhan, Eşi Hale Gökhan’a Şiir Okudu

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali’nin açılış töreni, Troia Ören Yeri’nde gerçekleşti.

Sosyal Medya Fenomeni Çanakkale’de11 Ağustos 2018

Sosyal Medya Fenomeni Çanakkale’de

Odun Herif kullanıcı isimli sosyal medya fenomeni Kadir Doğrubakar, Çanakkale’de. Twitter’da Odun Herif karakteri

Megan Fox Çanakkale’de Fal Baktırdı01 Ağustos 2018

Megan Fox Çanakkale’de Fal Baktırdı

Belgesel çekimi için Çanakkale’ye gelen Megan Fox Troya Antik Kenti’ni gezdi, kahve falı baktırdı.