Reklam

Mert Fırat Troya Kültür Rotası’nı Tanıttı

Troya Kültür Rotası’nın tanıtımı için Çanakkale’ye gelen Mert Fırat, rota üzerinde işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığı ile gerçekleştirilen

Mert Fırat Troya Kültür Rotası’nı Tanıttı
Haber Giriş Tarihi: 04 Ağustos 2018 15:39 Medya Magazin Haberleri

Troya Kültür Rotası’nın tanıtımı için Çanakkale’ye gelen Mert Fırat, rota üzerinde işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığı ile gerçekleştirilen Gelecek Turizmde’nin bu yıl desteklediği projelerden Troya Kültür Rotası’nın tanıtımını, UNDP Türkiye’nin İyi Niyet Elçi Mert Fırat, Çanakkale Valiliği ve proje ortaklarının katılımı ile gerçekleşti.

Troya’dan Assos’a kadar uzanan yüz yirmi kilometre uzunluğundaki Troya Kültür Rotası üzerindeki farklı köylere ziyarette bulunan UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, rotanın yeni tamamlanan yerlerinde işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı. Troya Antik Kenti’ni gezen Mert Fırat, kültür rotası üzerinde Kalafat ve Çıplak köyleri ile Assos kentine kadar uzanan yolda köylüler, yetkililer ve gönüllü çalışanlar ile görüştü.

Ekim 2017 tarihinde UNDP İyi Niyet Elçisi olarak atanan Mert Fırat, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve UNDP’nin 2007 senesinden beri sürdürmüş olduğu turizme dayalı yerel kalınma modeli oluşturma çalışmalarını yakından takip ediyorum. Gelecek Turizmde ile bu sene desteklenen üç projeden birini yerinde görmek de beni çok heyecanlandırdı. Yürüyüş rotasının tamamen hayata geçmesi burada bulunan çok sayıda insanın yaşamında pozitif bir etki yaratacak. Bütün bu çalışmaların 2018 Troya Yılı’nda tamamlanması da ayrıca heyecan verici.” açıklamasında bulundu.

Paylaş:
AK Parti’den Çanakkale Filmi

Medya Magazin Haberleri

AK Parti’den Çanakkale Filmi

AK Parti tarafından Çanakkale filmi

Truva Sonatı Televizyonda

Medya Magazin Haberleri

Truva Sonatı Televizyonda

Truva Sonatı besteleyicisi Fazıl Say’ın İstanbul konseri, televizyonda

Belediye Başkan Adayları Canlı Yayına Katılacak

Medya Magazin Haberleri

Belediye Başkan Adayları Canlı Yayına Katılacak

Ayhan Gider ve Ülgür Gökhan, FOX TV'ye