Çanakkale Obezite Okulu Açıldı

Çanakkale Obezite Okulu Açıldı

Çanakkale’de Obezite okulu açıldı.
Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Çanakkale Obezite Okulu” açıldı.

Sağlık Müdürlüğü, sağlıklı yaşamı hayat tarzı olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye Çanakkalelilerin dikkatini çekmek amacıyla Obezite okulu programını başlattı. Çanakkale Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 21 Mart 2018 – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk programda; uzman doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire ve spor antrenörleri eşliğinde sağlıklı yaşam tarzına yönelik eğitimler, spor aktiviteleri ve yürüyüş çalışmaları yapılacak.
İlk etapta 95 kişinin başvurduğu okul programına uygun kişiler seçilerek 25 katılımcı belirlenmiş. Diyetisyenler tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanarak, spor antrenörleri tarafından da yürüyüş ve fiziksel aktivite programları düzenlenerek, psikologlar tarafından bireysel danışmanlık hizmetleri verilerek motivasyon ve psikodrama çalışmaları 8 hafta boyunca ücretsiz sunulacak.
Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Okul programına katılanlar arasında hedeflenen ağırlık kaybında en başarılı olan kişinin ödüllendireleceği ve ayrıca tüm katılımcılara sertifika verileceği açıklandı.

Çanakkale Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Devlet Hastanesi’nde Başarılı Operasyonlar Devam Ediyor17 Temmuz 2018

Devlet Hastanesi’nde Başarılı Operasyonlar Devam Ediyor

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde laparoskopik çekum tümörü ameliyatı gerçekleştirildi. Çanakkale Mehmet Akif

Acil Servis Önünde Artık Sigara İçmek Yasak17 Temmuz 2018

Acil Servis Önünde Artık Sigara İçmek Yasak

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, Acil Servis önünde dumansız hava sahası oluşturularak sigara

Devlet Hastanesinde Acil Laboratuvarı Kuruldu10 Temmuz 2018

Devlet Hastanesinde Acil Laboratuvarı Kuruldu

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde acil laboratuvarı kuruldu. Devlet hastanesinde kurulan acil laboratuvarı

Boğulma Olaylarına Karşı Uyarı04 Temmuz 2018

Boğulma Olaylarına Karşı Uyarı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Çanakkale İl Müdürü Levent Yılmaz, yaz sezonunda