ÇOMÜ Hastanesinin Yeni Binası Tanıtıldı

ÇOMÜ Hastanesinin Yeni Binası Tanıtıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi için tanıtım programı yapıldı.
Tanıtım etkinliğine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Avustralya Konsolosu Dylan Wallsh, AK Parti İl Başkan Vekili Ergin Sezen ve birim amirleri katıldı.

Tanıtım programında konuşma yapan ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Okhan Akdur “Kepez’de 35 olan poliklinik sayımız 100’e çıktı. Yoğun bakımlarımızın yatak kapasitesi 19’dan 70’e çıkacak. Acil servisimiz aynı anda 40 hastaya bakabilecek şekilde tüm ekipmanlarıyla yenilendi. Genel yatak kapasitemiz iki katına çıkarıldı ve ek binamızla birlikte 550 yatak kapasitesine ulaştı. Organ nakli ile Kalp ve Damar Cerrahisi ameliyathanelerimiz kendilerine ait ameliyathanelerinin yanı sıra bir bütün olarak düşünüldüğünde ameliyathane kapasitemiz iki katına çıkarıldı. Sadece fiziki mekan olarak değil tüm cihaz ve ekipman ihtiyacımız yenilendi. Türkiye’de sadece 14 merkezde bulunan tomografi cihazımız hizmet veriyor. Bu cihazla anjiyografide elde ettiğimiz kalp damarlarının görüntülenmesi sağlanabiliyor. Bir saniye gibi bir sürede beyin tomografisinin çekim işlemini benzerlerinden çok daha az radyasyonla gerçekleştirilebiliyoruz. Röntgen ünitelerimiz yenilendi” dedi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer’de konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “Çanakkale’ye hizmet anlamında en üst seviyedeyiz. Hastanemizin yapımında büyük desteği olan hükümetimize, Kalkınma Bakanlığı’na, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’a, milletvekillerimize, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara, üniversitemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Hastanemiz sadece Çanakkale için değil, Türkiye ve bilim dünyası için de büyük katkı sağlayacaktır. Bizleri yalnız bırakmayıp bugün bu gururu bizlerle paylaşan değerli misafirlerimize de katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyor, tekrar hayırlı olmasını diliyorum”
Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 60bin m2 kapalı alana sahip, 9 katlı 4 bloktan oluşmakta.

Ak Parti Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkanı ÇÖMÜ ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi30 Kasım 2018

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi personeline işaret dili eğitimi veriliyor. Çanakkale Mehmet Akif

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği11 Ekim 2018

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’nde ilk kez sentetik olarak üretilmiş deri

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri01 Ekim 2018

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Kadın Sağlığı Günleri’nde kadıın hastalıkları

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak20 Eylül 2018

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak

Geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda beyin ölümü gerçekleşen on dokuz yaşındaki Şirvan Yahşi’nin organları