Endokrinoloji Uzmanı Göreve Başladı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne atanan Endokrinoloji  ve Metabolik Hastalıklar Uzmanı Dr. Emre S. Saygılı göreve başladı. Tiroid nodüllerinin tanısında büyük önem taşıyan ‘İnce iğne aspirasyon biyopsisi’nin de Çanakkale Mehmet

Endokrinoloji Uzmanı Göreve Başladı
Haber Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2018 15:07 Sağlık Haberleri

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne atanan Endokrinoloji  ve Metabolik Hastalıklar Uzmanı Dr. Emre S. Saygılı göreve başladı.

Tiroid nodüllerinin tanısında büyük önem taşıyan ‘İnce iğne aspirasyon biyopsisi’nin de Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde uygulamaya başladığını dile getiren Uz. Dr. Emre Saygılı “Hastanemizde Tiroid teşhisi konulan hastalarımıza nodülün tanısında önemli olan ve hasta açısından konforlu bir yöntem olan ince iğne aspirasyon biyopsi yöntemini uygulamaya başladık. Tiroid hastalıklarının yanı sıra toplumda sık görülen diyabet, tiroid hastalıkları, obezite, osteoporoz ve diğer endokrinolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenmekteyiz” dedi.

1982 tarihi doğumlu Uzm. Dr. Emre S. Saygılı 1999-2006 seneleri arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldığı tıp eğitiminin sonrasında, 2007-2012 seneleri arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları üzerine uzmanlık eğitimi aldı. 2015-2018 seneleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Yan Dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde göreve başladı.

Paylaş:
Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Sağlık Haberleri

Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde böbrek nakli olan Eren Ceviz, 6 yıl sonra sağlığına kavuştu.

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Sağlık Haberleri

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Çanakkale'de, trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen Murat Çakman'ın böbrekleri ve karaciğeri, 3 hastaya

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Sağlık Haberleri

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Varis tedavisinde uygulanan ameliyatsız kapalı Radiofrekans yöntemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılmaya başlandı. ÇOMÜ