Gebe Bilgilendirme Sınıfı İlk Mezunlarını Verdi

Gebe Bilgilendirme Sınıfı İlk Mezunlarını Verdi

Gebe bilgilendirme sınıfı ilk mezunlarını verdi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde anne adaylarının mutlu, sağlıklı, huzurlu bir gebelik geçirmesi, doğum ve doğum sonu lohusuluk sürecini yaşaması, eşi ve ailesinin de bu sürece katılmasını sağlamak, normal doğuma özendirmek ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak amacı ile başlatılan “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” ilk mezunlarını verdi.

Gebe bilgilendirme sınıfında anne adaylarına gebelik dönemi, doğum sonu ve doğum süreci hakkında bilgilendirme yapılırken, gebeliğin oluşumu, gebelikte oluşabilecek çözümler ve sorunlar, emzirme ve gebelik döneminde beslenme ve günlük yaşam aktiviteleri, doğum ağrısı ve baş etme yolları, anne sütü ve emzirmenin önemi, lohusalık dönemi, yeni doğan bakımı ve aile planlaması ile ilgili bilgiler verilmekte.

Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Emine Kızılkeçe’nin katılımı ile düzenlenen törende mezun olan anne adaylarına ve eşlerine belgeleri takdim edilirken Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitim Ebeleri Sezer Özer, Mehtap Simsar, Hülya Kürkcü da Başhekim tarafından uzmanlık sertifikalarını aldılar.

Gebe Bilgilendirme Sınıfı hakkında bilgi veren Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, “Hastanemizin poliklinik bölümü ikinci katında bulunan gebe bilgilendirme sınıfına yirmi hafta ve üzerine anne adaylarımız kadın doğum polikliniklerimize gelerek kayıt yaptırabilir ya da 0 286 217 10 96 numaralı telefondan ebelerimize ulaşabilirler. Gebe bilgilendirme sınıfımıza başvuru yapan geveler için düzenli olarak eğitim takvimleri hazırlanarak eğitimli ve tecrübeli ebelerimiz tarafından danışmanlık ve bilgilendirme hizmet sunuluyor. Programa dahil olan tüm gebelerin, doğu öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmaları, anne adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi, nefes egzersizleri ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda beceri ve bilgi kazandırmayı hedefliyor.” açıklaması yaptı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi30 Kasım 2018

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi personeline işaret dili eğitimi veriliyor. Çanakkale Mehmet Akif

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği11 Ekim 2018

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’nde ilk kez sentetik olarak üretilmiş deri

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri01 Ekim 2018

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Kadın Sağlığı Günleri’nde kadıın hastalıkları

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak20 Eylül 2018

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak

Geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda beyin ölümü gerçekleşen on dokuz yaşındaki Şirvan Yahşi’nin organları