Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi personeline işaret dili eğitimi veriliyor. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan personele yönelik işaret dili eğitimi veriliyor. Halk Eğitim Merkezi ile yapılan görüşmeler

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 30 Kasım 2018 14:20 Sağlık Haberleri

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi personeline işaret dili eğitimi veriliyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan personele yönelik işaret dili eğitimi veriliyor. Halk Eğitim Merkezi ile yapılan görüşmeler sonucunda toplam iki ay sürecek olan eğitimler, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi eğitim salonunda gerçekleştiriliyor.

Yüz yirmi saatlik eğitim modülünü tamamlayan kursiyerler kurs bitimine sınava tabii tutularak başarılı olanlara “ Türk İşaret Dili Programı Eğitim Sertifikasını” alma hakkını kazanacak.

Hedeflerinin işitme engelliler ile daha rahat iletişim kurabilmek olduğunu ifade eden Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali “Hastanemiz bünyesinde gerçekleştirilen işaret dili eğitimi sayesinde kurs alan sertifikalı personel sayımız çoğalmaktadır. Böylelikle hastanemizden hizmet almak için gelen işitme engelli vatandaşlarımıza ulaşarak problemlerini daha kısa süre içerisinde çözebiliriz.” dedi.

Paylaş:
Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Sağlık Haberleri

Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde böbrek nakli olan Eren Ceviz, 6 yıl sonra sağlığına kavuştu.

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Sağlık Haberleri

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Çanakkale'de, trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen Murat Çakman'ın böbrekleri ve karaciğeri, 3 hastaya

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Sağlık Haberleri

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Varis tedavisinde uygulanan ameliyatsız kapalı Radiofrekans yöntemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılmaya başlandı. ÇOMÜ