Hastaya Helikopterle Gittiler

Hastaya Helikopterle Gittiler

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı Dr. Enzar Töre ile Hemşire Ebe Buse Alim’in özverileri çalışmaları Biga’da doğulu zorlaşan bebeğin ve annenin hayatını kurtardı.

Biga’da doğum yapmak üzere olan bir annenin sağlık durumu sebebi ile sezeryan yapması gerekliydi. Biga’da görev yapan doğum uzmanı doktorun şehirden ayrılmasından dolayı hastahanede bulunmuyor. Anne ve bebeğin durumu risk altında olduğundan dolayı havayolu ambulansı ve karayolu kullanılamıyor. Saniyelerin bile son derece önemli olduğu bu anlarda farklı bir yol izlenerek Uz. Dr. Enzar Töre ve Ebe Buse Alim ambulans helikopter ile Biga Devlet Hastanesi’nde bulunan hastaya ulaştırılıyor.

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sezaryan doğum sonrasında doktor ve ebe eşliğinde anne ve bebek gözlem amaçlı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne hava ambulansı ile ulaştırıldı.

Sağlık adına imkan ve olanakları sonuna kadar kullanıldığını belirten Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufu Tali; “Anne ve bebeğimizin durumu gayet sağlıklıdır. Yaşama gözlerimizi açtığımız andan yanımızda olan tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz. Sağlıktaki olanaklar ve gelişmeler sonuna kadar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tereddüt dahi etmeden vazifelerini yerine getiren hekim arkadaşım Op. Dr. Enzar Töre’yi ve Ebe Buse Alim’i tebrik ediyor ellerine sağlık diyorum.” açıklamalarında bulundu.

Buse Alim Çanakkale Enzar Töre

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sağlık Bakanlığından Bayramda Beslenme Uyarısı17 Ağustos 2018

Sağlık Bakanlığından Bayramda Beslenme Uyarısı

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kurbanın kesilmesi, yüzülmesi, etin nakli ve muhafazası, pişirilmesi aşamalarında hijyen

Endokrinoloji Uzmanı Göreve Başladı15 Ağustos 2018

Endokrinoloji Uzmanı Göreve Başladı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne atanan Endokrinoloji  ve Metabolik Hastalıklar Uzmanı Dr. Emre

Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı13 Ağustos 2018

Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Ezine’de on bir yataklı Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı. Merkez hakkında bilgi veren Ezine

İl Sağlık Müdürlüğünden Zehirlenmelere İlişkin Açıklama09 Ağustos 2018

İl Sağlık Müdürlüğünden Zehirlenmelere İlişkin Açıklama

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, il genelinde yöresel olarak yapılan mevlid, düğün, köy hayırları, cenaze