Hastaya Helikopterle Gittiler

Hastaya Helikopterle Gittiler

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı Dr. Enzar Töre ile Hemşire Ebe Buse Alim’in özverileri çalışmaları Biga’da doğulu zorlaşan bebeğin ve annenin hayatını kurtardı.

Biga’da doğum yapmak üzere olan bir annenin sağlık durumu sebebi ile sezeryan yapması gerekliydi. Biga’da görev yapan doğum uzmanı doktorun şehirden ayrılmasından dolayı hastahanede bulunmuyor. Anne ve bebeğin durumu risk altında olduğundan dolayı havayolu ambulansı ve karayolu kullanılamıyor. Saniyelerin bile son derece önemli olduğu bu anlarda farklı bir yol izlenerek Uz. Dr. Enzar Töre ve Ebe Buse Alim ambulans helikopter ile Biga Devlet Hastanesi’nde bulunan hastaya ulaştırılıyor.

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sezaryan doğum sonrasında doktor ve ebe eşliğinde anne ve bebek gözlem amaçlı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne hava ambulansı ile ulaştırıldı.

Sağlık adına imkan ve olanakları sonuna kadar kullanıldığını belirten Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufu Tali; “Anne ve bebeğimizin durumu gayet sağlıklıdır. Yaşama gözlerimizi açtığımız andan yanımızda olan tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz. Sağlıktaki olanaklar ve gelişmeler sonuna kadar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tereddüt dahi etmeden vazifelerini yerine getiren hekim arkadaşım Op. Dr. Enzar Töre’yi ve Ebe Buse Alim’i tebrik ediyor ellerine sağlık diyorum.” açıklamalarında bulundu.

Buse Alim Çanakkale Enzar Töre

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi30 Kasım 2018

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi personeline işaret dili eğitimi veriliyor. Çanakkale Mehmet Akif

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği11 Ekim 2018

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde İlk Kez Deri Eşdeğeri Greftleme Tekniği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’nde ilk kez sentetik olarak üretilmiş deri

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri01 Ekim 2018

ÇOMÜ’de Kadın Sağlığı Günleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Kadın Sağlığı Günleri’nde kadıın hastalıkları

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak20 Eylül 2018

Şirvan Organlarıyla 4 Kişiye Umut Olacak

Geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda beyin ölümü gerçekleşen on dokuz yaşındaki Şirvan Yahşi’nin organları