07 Ağustos 2020 Cuma

Obezite Okulu 3. Dönem Mezunlarını Verdi

Sağlıklı beslenmeyi öğreten, hareketli yaşamı bir hayat tarzı olarak benimseten ve obezite konusunda farkındalık yaratan Obezite Okulu, 3. dönem mezunlarını verdi.

Obezite Okulu 3. Dönem Mezunlarını Verdi
Haber Giriş Tarihi: 03 Mayıs 2019 14:38 Sağlık Haberleri

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 18 Şubat’tan itibaren devam eden programda katılımcılar 10 hafta boyunca programa alındı. Tüm program kapsamında; diyetisyenler tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanarak diyet takibi gerçekleştirildi ve sağlıklı beslenmeye yönelik eğitimler verildi. Psikologlar tarafından bireysel görüşmeler yapıldı. Diyete uyum ve davranış değişikliği temelinde eğitimler verilerek motivasyon çalışmaları gerçekleştirildi. Spor eğitmeni tarafından düzenli olarak step ve pilates aktiviteleri yaptırıldı. Tüm ekip üyelerinin katılımı ile de düzenli yürüyüş ve egzersiz faaliyetleri gerçekleştirildi.

Her yaş grubundan katılımcının kabul edildiği programı 22 katılımcı başarı ile tamamladı. 10 hafta devam eden eğitimlerde öğrencilerin durumları, yazılı sınav sonucu, devamsızlık durumu, verilen ödevlerin yapılması gibi verilerle değerlendirildi. Öğrencilerin ağırlık kayıpları, yağ kayıpları, beden kitle indeksindeki düşüş oranları ve bel incelmesi gibi durumlar değerlendirildiğinde 104 kg’ı yağ olmak üzere toplamda 128,5 kg ağırlık kaybı yaşandı.
Bu süreçte 8,5 kg yağdan olmak üzere toplamda 12,5 kilo kaybı yaşayan Nevin Dönmez 1. seçilirken; en başarılı diğer 3 kişi ise sonraki programlarda koç öğrenci olmaya hak kazandı. Dereceye giren katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Çanakkale Obezite Okulu 4. Dönem Programı kayıtları eylül ayında başlayacak olup; her yaş grubundan katılımcının kabul edildiği ve ücretsiz gerçekleştirilen bu programın yeni dönem kayıtları Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait web sitesi ve sosyal medya hesaplarından, aile hekimliklerinden ve hastanelerden duyuru yapılacağı açıklandı.

Paylaş:
Organları 3 Kişiye Hayat Oldu

Sağlık Haberleri

Organları 3 Kişiye Hayat Oldu

Çanakkale'de huzurevinde kalan ve dün beyin ölümü gerçekleşen 71 yaşındaki Şahap Arslantürk'ün (fotoğrafta) organları, 3 kişiye

Organ Nakil Merkezi Böbrek Hastalarının Umudu Oldu

Sağlık Haberleri

Organ Nakil Merkezi Böbrek Hastalarının Umudu Oldu

Çanakkale'de üniversite bünyesinde 4 yıl önce kurulan organ nakil merkezi, tamamına yakını kadavradan yapılan başarılı operasyonlarla 82 böbrek hastasını hayata

Böbrek Hastasının 6 Yıllık Bekleyişi Mutlu Sonla Bitti

Sağlık Haberleri

Böbrek Hastasının 6 Yıllık Bekleyişi Mutlu Sonla Bitti

Böbrek yetmezliği nedeniyle 6 yıl boyunca yaşamını diyalize bağlı sürdüren Raşit Çatalkaya, yaklaşık 3 ay önce yaptığı başvurunun ardından uygun