19 Ağustos 2019 Pazartesi

Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Ezine’de on bir yataklı Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı. Merkez hakkında bilgi veren Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Muammer Yıldız, son senelerde kanser görülme sıklığındaki artış, kanser hastalarının yapılan tedaviler

Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2018 12:16 Sağlık Haberleri

Ezine’de on bir yataklı Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı.

Merkez hakkında bilgi veren Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Muammer Yıldız, son senelerde kanser görülme sıklığındaki artış, kanser hastalarının yapılan tedaviler ile yaşam süresinin uzaması, insan ömrünün uzaması sonucu artan kronik hastalıklar neticesinde palyatif merkezlerine ihtiyaç duyulmuş olduğunu belirtti.

Palyatif bakım ile hastaların şiddetli ağrılarının ve diğer sorunlarının giderilmesi, psikososyal, manevi ve fiziksel ihtiyaçlarının karşılanmasını hedeflediklerini belirten Yıldız, “Bu merkezler kanser hahstaları, koah hastaları, yatak yarası bulunan hastalar, demans, bunama ve alzaymır gibi nörolojik rahatsızlıkları olan hastalara bakım ve destek amacı ile oluşturulmuş olan merkezlerdi.” dedi.

Yakını bulunmayan ya da başka bir çözüm yolu bulunamamış hastalara yatış verdiklerini belirten Yıldız, “Ünitemizde yatan hastalarımızın tedavi, ağrı kontrolü, kişisel hijyen bakımları da dahil olmak üzere her türlü bakımları yapılmakta olup, merkezimizde hastalarımız ve yakınlarının birlikte vakit geçirmeleri adına oluşturmuş olduğumuz çok amaçlı bir salonumuz ve tedavi odamız da bulunmakta.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Sağlık Haberleri

Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde böbrek nakli olan Eren Ceviz, 6 yıl sonra sağlığına kavuştu.

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Sağlık Haberleri

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Çanakkale'de, trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen Murat Çakman'ın böbrekleri ve karaciğeri, 3 hastaya

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Sağlık Haberleri

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Varis tedavisinde uygulanan ameliyatsız kapalı Radiofrekans yöntemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılmaya başlandı. ÇOMÜ