20 Temmuz 2019 Cumartesi

Uyarılara Rağmen Boğulma Olayları Devam Ediyor

Çanakkale genelinde etkisini sürdürmeye devam eden sıcak havalardan bunalanların serinlemek adına girdiği sularda on gün içerisinde iki kişi boğuldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan tüm uyarılara ve

Uyarılara Rağmen Boğulma Olayları Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2018 11:13 Sağlık Haberleri

Çanakkale genelinde etkisini sürdürmeye devam eden sıcak havalardan bunalanların serinlemek adına girdiği sularda on gün içerisinde iki kişi boğuldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan tüm uyarılara ve yetkililer tarafından alınan önlemlere rağmen boğulma olaylarının önüne geçilemiyor. Son olarak; yaklaşık on gün önce tatil için gittikleri Gökçeada’da yüzmek için Laz Koyu mevkinde denize giren 37 yaşındaki kadın ve önceki gün Bayatlar Köyü’nde serinlemek adına Kocaçay’a giren 18 yaşındaki lise öğrencisi boğularak öldü.

Bu tür üzücü olayların yaşanmaması adına daha duyarlı davranılması gerektiğinin altını çizen ve daha önce yapmış oldukları uyarıları tekrarlanan Çanakkale AFAD yetkilileri tarafından vatandaşlara, eğlenmek, piknik yapmak ya da dinlenmek adına gitmiş oldukları yerlerde güvenlik şamandıralar ile çevrilmemiş, cankurtaran bulunmayan ve güvenli olup olmadığı bilinmeyen deniz, gölet, kanal, çay ve baraj gibi yerlerde suya girmemeleri gerektiği tekrar hatırlatıldı.

Paylaş:
Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Sağlık Haberleri

Böbrek Nakliyle 6 Yıl Sonra Sağlığına Kavuştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde böbrek nakli olan Eren Ceviz, 6 yıl sonra sağlığına kavuştu.

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Sağlık Haberleri

Organlarıyla 3 Hastaya Umut Oldu

Çanakkale'de, trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen Murat Çakman'ın böbrekleri ve karaciğeri, 3 hastaya

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Sağlık Haberleri

Varis Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem

Varis tedavisinde uygulanan ameliyatsız kapalı Radiofrekans yöntemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılmaya başlandı. ÇOMÜ