23 Mart 2019 Cumartesi
Reklam

Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’ndan KADEM’e ziyaret AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret ettiler. KADEM Çanakkale İl Temsilcisi

Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 13:19 Siyaset Haberleri

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’ndan KADEM’e ziyaret
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, KADEM çalışmaları hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Jülide İskenderoğlu’na bilgi verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yaptığı konuşmada KADEM İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibini başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik ederek, KADEM Çanakkale İl Temsilciliğinin geç açılmasına rağmen kısa sürede çok önemli işler başardığını söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sözlerine şöyle devam etti. “Böyle güzel bir binada fiziki şartların gayet iyi olduğu bir mekanda çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Eskisi gibi değil partilerle kadın sayısı, ticarette kadın sayısı çok büyük bir ivme kazanmış durumda. Ortalama söylüyorum Çanakkale’mizde 20 bin civarında esnafımız var bunun 4 binden fazlası kadın. Kadın girişimci çok kıymetli bir değer bizim için biz istiyoruz ki sayı daha da artsın. Kadın girişimcilere ekstra imkanlar verildi biliyorsunuz. Özellikle ana yasa değişikliğindeki referandumda kadına pozitif ayrımcılık anayasanın bir amir hükmüne geldi. Her kurumun, her bürokratın, her siyasetçinin yapması gereken bir özel görev haline geldi. Türkiye’de o yüzden bu gün bir aradayız. Grup başkanvekili olarak söylüyorum, mecliste en çok kadın vekil, kadın üye AK Partide var. Tabi daha da fazla olmasını istiyoruz. Zamanla kadın vekil sayısının artacağı kanaatindeyim.” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da konuşmasında, kendisinin de bir KADEM üyesi olduğunu söyleyerek, KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibinin topluma örnek teşkil eden çalışmalar yaptığını ve büyük bir gururla takip ettiklerini ifade etti.

KADEM üyeleriyle bir toplantı yapan milletvekilleri, dernek üyelerinin sorunlarını dinleyerek gereken çalışmaları yaparak destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, derneği ziyaret eden milletvekillerine teşekkür etti.

Paylaş:
Bağımsız Belediye Başkan Adayı İlyas Terzi

Siyaset Haberleri

Bağımsız Belediye Başkan Adayı İlyas Terzi

Amerika’dan gelerek Çanakkale’de bağımsız belediye başkan adayı olan İlyas

Ak Parti Kepez’de Gövde Gösterisi Yaptı

Siyaset Haberleri

Ak Parti Kepez’de Gövde Gösterisi Yaptı

Cumhur İttifakı Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Alper Altınok'un Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı gövde gösterisine

Cumhur İttifakı İsmetpaşa Mahallesi’nde İkinci SKM’yi Açtı

Siyaset Haberleri

Cumhur İttifakı İsmetpaşa Mahallesi’nde İkinci SKM’yi Açtı

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider İsmetpaşa Mahallesi'nde İkinci Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını