03 Haziran 2023 Cumartesi

Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’ndan KADEM’e ziyaret AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret ettiler. KADEM Çanakkale İl Temsilcisi

Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 13:19 Siyaset Haberleri

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’ndan KADEM’e ziyaret
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, KADEM çalışmaları hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Jülide İskenderoğlu’na bilgi verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yaptığı konuşmada KADEM İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibini başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik ederek, KADEM Çanakkale İl Temsilciliğinin geç açılmasına rağmen kısa sürede çok önemli işler başardığını söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sözlerine şöyle devam etti. “Böyle güzel bir binada fiziki şartların gayet iyi olduğu bir mekanda çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Eskisi gibi değil partilerle kadın sayısı, ticarette kadın sayısı çok büyük bir ivme kazanmış durumda. Ortalama söylüyorum Çanakkale’mizde 20 bin civarında esnafımız var bunun 4 binden fazlası kadın. Kadın girişimci çok kıymetli bir değer bizim için biz istiyoruz ki sayı daha da artsın. Kadın girişimcilere ekstra imkanlar verildi biliyorsunuz. Özellikle ana yasa değişikliğindeki referandumda kadına pozitif ayrımcılık anayasanın bir amir hükmüne geldi. Her kurumun, her bürokratın, her siyasetçinin yapması gereken bir özel görev haline geldi. Türkiye’de o yüzden bu gün bir aradayız. Grup başkanvekili olarak söylüyorum, mecliste en çok kadın vekil, kadın üye AK Partide var. Tabi daha da fazla olmasını istiyoruz. Zamanla kadın vekil sayısının artacağı kanaatindeyim.” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da konuşmasında, kendisinin de bir KADEM üyesi olduğunu söyleyerek, KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibinin topluma örnek teşkil eden çalışmalar yaptığını ve büyük bir gururla takip ettiklerini ifade etti.

KADEM üyeleriyle bir toplantı yapan milletvekilleri, dernek üyelerinin sorunlarını dinleyerek gereken çalışmaları yaparak destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, derneği ziyaret eden milletvekillerine teşekkür etti.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.