Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret

Ak Partili Vekillerden KADEM’e Ziyaret

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’ndan KADEM’e ziyaret
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, KADEM çalışmaları hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Jülide İskenderoğlu’na bilgi verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yaptığı konuşmada KADEM İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibini başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik ederek, KADEM Çanakkale İl Temsilciliğinin geç açılmasına rağmen kısa sürede çok önemli işler başardığını söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sözlerine şöyle devam etti. “Böyle güzel bir binada fiziki şartların gayet iyi olduğu bir mekanda çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Eskisi gibi değil partilerle kadın sayısı, ticarette kadın sayısı çok büyük bir ivme kazanmış durumda. Ortalama söylüyorum Çanakkale’mizde 20 bin civarında esnafımız var bunun 4 binden fazlası kadın. Kadın girişimci çok kıymetli bir değer bizim için biz istiyoruz ki sayı daha da artsın. Kadın girişimcilere ekstra imkanlar verildi biliyorsunuz. Özellikle ana yasa değişikliğindeki referandumda kadına pozitif ayrımcılık anayasanın bir amir hükmüne geldi. Her kurumun, her bürokratın, her siyasetçinin yapması gereken bir özel görev haline geldi. Türkiye’de o yüzden bu gün bir aradayız. Grup başkanvekili olarak söylüyorum, mecliste en çok kadın vekil, kadın üye AK Partide var. Tabi daha da fazla olmasını istiyoruz. Zamanla kadın vekil sayısının artacağı kanaatindeyim.” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da konuşmasında, kendisinin de bir KADEM üyesi olduğunu söyleyerek, KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ve ekibinin topluma örnek teşkil eden çalışmalar yaptığını ve büyük bir gururla takip ettiklerini ifade etti.

KADEM üyeleriyle bir toplantı yapan milletvekilleri, dernek üyelerinin sorunlarını dinleyerek gereken çalışmaları yaparak destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş, derneği ziyaret eden milletvekillerine teşekkür etti.

Aynur Yavaş Bülent Turan Jülide İskenderoğlu KADEM

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

MHP Belediye Başkan Adayları Belli Oldu31 Aralık 2018

MHP Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kesinleşen Çanakkale adayları belli oldu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları06 Aralık 2018

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de seçime gireceği adayları belirlemeye devam ediyor. Bu gün CHP Genel

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu06 Aralık 2018

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen temayül (eğilim) yoklamasında Kepez CHP Belde Belediye Başkan Aday

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı11 Kasım 2018

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı

Yeşim Karadağ yarın Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacak. Ak Parti’nin tek