15 Ağustos 2022 Pazartesi

Ayhan Gider’in Cumhuriyet Meydanı Projesi

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider’in Cumhuriyet Meydanı Projesi.

Ayhan Gider’in Cumhuriyet Meydanı Projesi
Haber Giriş Tarihi: 25 Mart 2019 23:59 Güncelleme: Siyaset Haberleri

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider’den Cumhuriyet Meydanı atağı.
Çanakkale’de yaşanan meydan sıkıntısı hakkında yazılı basın açıklamasında bulunan belediye başkan adayı Ayhan Gider, hazırladığı yeni projeyi gazetecilere gönderdi.

Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap vermiyor.
Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir Cumhuriyet meydanı yapmak istediklerini söyledi. Gazetecilere yaptığı yazılı açıklamada “Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap verememektedir. Dünyadaki gelişmiş şehirlerin tamamında var olan kent meydanı kültürünü Çanakkale’de de yaşatacak, Cumhuriyetin 100. Yılına hazırlanan Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir meydan projesi yapıyoruz. Eski Fen Lisesi’nden başlayan kordona kadar uzanan, Demircioğlu Caddesi ile Belediye İş Merkezi’ni birbirine bağlayan bir şehir meydanı yapacağız. Bu alandaki meydanı daraltan ve Halk Bahçesi ile bağlantıyı engelleyen düzensiz yapılar kaldırılarak ve yaklaşık 20.000 metrekare kent meydanı oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’de konserler, toplantılar ve gençler için yeni bir nefes ve etkinlik alanı yaratılacağız.
Cumhuriyet Meydanı yapılacak yeşil alan ve zemin düzenlemeleriyle bambaşka bir kimliğe kavuşturulacağını anlatan Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider “Çanakkale’de sıkışmış durumdaki Cumhuriyet Meydanı genişletilecek. Halkımızın, gençliğin, sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri, konserler, toplantılar ve gençler için yeni bir nefes ve etkinlik alanı yaratılacağız. İskeleden şehrimize ilk adımı atan yerli ve yabancı turistler alabildiğine özgür ve ferah bir kentle ile karşılayacağız”. Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.