26 Haziran 2019 Çarşamba

Bağımsız Belediye Başkan Adayı İlyas Terzi

Amerika’dan gelerek Çanakkale’de bağımsız belediye başkan adayı olan İlyas Terzi.

Bağımsız Belediye Başkan Adayı İlyas Terzi
Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2019 21:52 Siyaset Haberleri

Bağımsız belediye başkan adayı İlyas Terzi seçim çalışmalarını sürdürüyor.

31 Mart seçimlerinde Çanakkale bağımsız belediye başkan adayı olan İlyas Terzi, çarpık yapılaşmaya dikkat çekerek Çanakkale’de şehirleşmenin çok kötü olduğunu söyledi.

Amerika’dan gelerek Çanakkale’de belediye başkan adayı olan İlyas Terzi dikkatleri üzerine çekti. Neden aday olduğu konusuna açıklık getirmeye çalışarak açıklamalarda bulundu.
Çanakkale’ye ilk olarak 2012 yılında geldiğini ve çok beğendiğini ifade etti. Türkiye’de yerleşmek için birçok şehir gezdiğini ve en çok Çanakkale’yi sevdiğini ve buraya yerleştiğini anlattı.
Amerika’da eşiyle mermer işleme tesisi kurarak ticarete başladığını anlatan Terzi, 40 yıldır Amerika’da yaşadığını, aslen Rizeli olduğunu söyledi. 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmasını da “Memlekete bir katkımın olmasını istiyorum.” ifadesiyle açıkladı. “Şehirleşme bakımından, insanlara iş imkanları bakımından, daha güçlü ekonomi sağlama bakımından adaylığımı koyup burada belediyeyi yönetmeye talip oldum.” dedi.

Kötü şehirleşmeye dikkat çeken başkan adayı, sözlerine şöyle devam etti: “Binalar yan yana, iç içe. Çanakkale’de yürüyüş yolları hiç yok. Yayalar nereden gidecek. Otopark bulmak imkansız. İnsanlar arabalarını koyacak yer bulamıyor. Vatandaşlar mevcut yolları hem yürümek için hem arabayla gitmek için hem de otopark için kullanıyor.”

İlyas Terzi, üç ayı aşkın bir süredir seçim çalışmaları devam ettirdiğini ve çok başarılı olduğunu ifade etti. “Çanakkale halkına sosyal medya üzerinden ve yolda karşılaştığım kişilere projelerimi anlatıyorum. Çanakkale’nin nasıl olması gerektiğini anlatıyorum. Geri dönüşler çok güzel. Çok olumlu tepkiler alıyorum. Katılımcı bir anlayışla yaşanabilir bir kent için hep birlikte karar veren belediye başkanı olacağım. 35 ten fazla ülke gezdim. Çanakkale gezdiğim gördüğüm yerlerin hepsinden daha güzel. Tek amacım daha güzel bir Çanakkale olacak.” dedi.

Paylaş:
Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Siyaset Haberleri

Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Yenilenen 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan seçimlerde Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

Siyaset Haberleri

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ertelenmesi sonrasında bu gün tekrarlanan seçimleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Siyaset Haberleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Ak Parti Çanakkale il teşkilatları, milletvekilleri, belediye başkanları ve Mhp Çanakkale il teşkilatları İstanbul’a giderek İstanbul'da yaşayan Çanakkaleliler ile Başakşehir