Bülent Turan: Böyle Muhalefet Mi Olur?

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşmak için Lapseki, Biga, Çan ve Yenice’de partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Bülent Turan, Suriye ve

Bülent Turan: Böyle Muhalefet Mi Olur?
Haber Giriş Tarihi: 05 Haziran 2019 22:59 Siyaset Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşmak için Lapseki, Biga, Çan ve Yenice’de partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Bülent Turan, Suriye ve Akdeniz’deki sıcak gelişmelerle ilgili olarak ülke savunması için çok önemli olan adımlar atmaya çalıştıklarını, herkesin birlik içerisinde olması gereken bu konuda bile muhalefetin sığ polemikler içerisine girdiğini söyledi. S-400’lerin son teknoloji savunma sistemi olduğunu söyleyen Turan, “400 kilometre menzili var. Bunu bölgeye kurduğunuz zaman, o bölgede bir riskiniz kalmıyor. Utanarak söylüyorum, İYİ Parti Genel Başkanı çıktı, ‘Bunlar ülke için değil, sarayın güvenliği için yapıyorlar’ dedi. Saray kadar taş düşsün başınıza. Böyle muhalefet mi olur?” dedi.
Lapseki Çınaraltı meydanında partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, gündemi değerlendirdi. Lapseki’nin, AK Parti belediyeciliği hizmetlerini yakından tanıdığını, bu hizmetlerin devam edeceğini söyleyen Turan, Boğaz köprüsünün Lapseki’ye ayrı bir değer katacağını hatırlattı. Bu işlerle uğraşırken, muhalefetin de belediye tabelası üzerinden siyaset yapmaya çalıştığını söyleyen Turan, “Bir parti bizim Lapseki belediyesine önerge vermiş. TC koy – koyma. Ne diyorsunuz ya? Sen ancak polemik konusu olabilirsin. Sen ancak, bir yerden açık bulayım da kavga edeyim derdinde olabilirsin. Ben soruyorum size; Asker 15 gündür Kuzey Irak’ta. Bir tek muhalefetten bununla ilgili bir açıklama duydunuz mu şimdiye kadar? O iş bizim için, hem Suriye meselesinde, İran, Amerika görüşmelerinde, bir çok meselede elimizi güçlendirecek bir adım. Peki bu operasyonla ilgili, CHP’den ‘İyi ki oradayız’ dediklerini duydunuz mu? O yüzden bizi böyle konularla, TC koydun-koymadın gibi saçma sapan gündemlerle meşgul etmeyin. Bizim asla TC ifadesiyle bir sorunumuz olmadı, olmaz. Bir tane yazı gösteremezler ‘kaldırın’ diye. Cumhurbaşkanlığımızda yok mu? İç işleri Bakanlığımızda, bütün logolarımızda var. Sizin Türkiye Cumhuriyeti ile olan muhabbetinizin milyon katı bizde var. Biz bedel ödüyoruz bunun için yıllardan beri. Şimdiye kadar Cumhuriyet tarihimizde, hangi dönem askerimiz bu kadar uzun süre cephede oldu? Hangi dönem bu kadar terörle mücadele etti? Tabela astın mı-Asmadın mı? Bu nedir ya? Ergenlerin kavgası gibi. Biz, iş yapmak istiyoruz. Bunlar ne sosyal belediyecilikte, ne hizmet belediyeciliğinde ne de milliyetçilikte bizimle yarışamazlar. Biz işimize bakacağız” dedi.
Grup Başkanvekili Bülent Turan, daha sonra Biga’da düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Çanakkale’nin kişi başına yatırım miktarında ilk sıralara yükseldiğini söyleyen Turan, “Biliyorsunuz bir dergi var. Dünyanın önemli dergilerinden bir tanesi. Her sene çalışma yapıyor ülke ülke. Her ülkenin yaşanabilir şehri neresi bunu puanlıyor somut kriterlerle, ve ilan ediyor. Geçen hafta Türkiye’nin en yaşanılır kenti Çanakkale diye ilan ettiler. Bu çok kıymetli bizim için. Bunu yaparken de, arada kaynamasın, Çanakkale merkez değil, bütün Çanakkale. Biga’sı da var işin içinde, Çan’ı da, Bayramiç’i de. Yeri gelmişken söyleyeyim, Çanakkale merkez belediyesi, bazı tavırlarında, tüm Çanakkale’nin başkanıymış gibi davranıyor. Çanakkale merkezdeki CHP’li başkan, Çanakkale merkez ilçe, Çanakkale merkez belediye başkanıdır. Biga’nın başkanının hakları, hukukları neyse onun da odur. Çanakkale’nin patronu benim havasından acilen vazgeçmesi lazım. Forbes dergisini değerlendirirken Çanakkale yapmış gibi değerlendiriyor. Okusa altını, görecek. Eğitim kriterleri var, sağlık, ulaşım güvenlik vs kriterleri var. Kişi başına yatırımı en fazla olan il Çanakkale olduğu için Çanakkale birinci oldu. Çanakkale belediyesinin hangi projesi var bize örnek olan. Bak Bülent Erdoğan yeni başlıyor. 5 sene sonra görün Biga’yı. Omuz vereceğiz, destek olacağız. Bizi mahcup etmeyen Biga’yı biz de mahcup etmeyeceğiz” diye konuştu. Biga’nın ardından Çan ilçesine geçen Bülent Turan ve beraberindekiler, Menderes Parkında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada konuşan Turan, “S-400 diye bir gündemimiz var. Füzeler, biliyorsunuz. Biz bu S-400 meselesini, Türkiye’nin güvenliği için olmazsa olmaz gördük. Suriye’deki mesele, Kuzey Irak’taki mesele, ama daha ötesi, Kıbrıs etrafında, neredeyse tüm Avrupa donanmasının gelmesi orayı gelecekle ilgili risk haline getirdi. Amerika başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinin donanması, Türkiye’nin güneyinde, Kıbrıs’ın yanında. Bizim, güvenliğimizi sağlamak için füze almaktan daha doğal neyimiz olabilir? NATO üyesiyiz. Dedik ki; F-35 alalım. NATO olmaz dedi. Ne yapacağız? En yüksek teknoloji ile yapılan Rusya’daki S-400’leri almayı bir görev bildik. 2 yıldır görüşmeleri sürüyor. Öyle herhangi bir iş değil bu. 18 bin kilometre saatte hızı var. Dehşet bir sistem. 400 kilometre menzili var, 185 kilometre yukarı menzili var. Yani onu kurduğun zaman, Suriye’si Kıbrıs’ı bizim o bölgede riskimiz kalmıyor. İstediği kadar donanma gelsin. Hangi ülke gelirse gelsin. Cumhur İttifakı bunu ‘iyi yapıyorsun’ derken utanarak söylüyorum, İYİ Parti Genel Başkanı çıktı, ‘Bunlar ülke için değil, sarayın güvenliği için yapıyorlar’ dedi. Saray kadar taş düşsün başınıza. Böyle muhalefet mi olur? Cumhur ittifakıyla beraber meseleye ülkenin güveliği olarak bakarken CHP çıktı dedi ki, ‘Almayalım’, İYİ Parti dedi ki; ‘Saray için alıyorsunuz.’ Bu kadar sığ bir yaklaşım olmaz. Bunlar yanlış şeyler. Bu ülkenin ortak değerleri olması lazım” dedi.

Çan ilçesinin ardından son olarak Yenice ilçesinde bayramlaşma programı düzenlendi. Buradaki programa, İç İşleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce de katıldı. İnce’nin vatandaşları selamlamasının ardından konuşan Bülent Turan, seçim döneminde verdikleri sözün üzerine doğalgaz çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Turan, “Burası 10 bin nüfuslu bir ilçe. Normal de buraya doğalgaz gelmesi çok zor. Ancak biz, seçimlerde söz verdik. Ben, yerine getiremeyeceğim bir söz vermem. Söz verdiysem de takipçisi olurum. Seçimlerde Yenice bize sahip çıktı. Biz de, Bakan yardımcımızın da destekleriyle Yenice’mizi doğalgaz yatırım programına aldırdık. İmzaları atıldı. Teknik bir süreç olduğu için tarih vermek çok zor. Ancak 2021 yaz mevsiminde, ilçe doğalgaza kavuşmuş olacak. Sadece Yenicemiz için değil bütün ilçelerimiz için, Çanakkale’miz için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz” diye konuştu.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.