“Bunlar Papaz’ı Değil Erdoğan’ı İstiyor”

“Bunlar Papaz’ı Değil Erdoğan’ı İstiyor”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Dövizin artmasının tek bir nedeni var; Türkiye’ye ayar vermek. Veremeyecekler kardeşim. Bunlar o papazı değil, Erdoğan’ı istiyorlar. Alamayacaklar kardeşim. Bu millet olduğu süre boyunca, sahip çıktığı süre boyunca alamayacaklar.” dedi.

Turan, AK Parti Çanakkale İlçe Başkanlığı tarafından Öğretmen Evi bahçesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde yapmış olduğu konuşmada, Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunların sürmüş olduğunu söyledi.

Bunların en somut göstergesinin dolardaki yükseliş olduğunu belirten Turan, “Ekonomik parametrelerin tek göstergesi döviz değildir. Çok farklı kriterler vardır, bir tanesi dövizdir. Bizim dövizden başka sıkıntı yaşamış olduğumuz hiçbir kriter yok. Yatırımlar, ihracat, üretim devam ediyor, sadece döviz ile ilgili bir dalgalanma oldu. Fakat göreceksiniz, bu dalgalanmanın sonucunda Türkiye büyüyerek çıkacak. Bu dalgalanma bölgesel ittifakın kapısını açacak. Dünya sadece Amerika’nın merkezi olduğu bir yapılanma değil, başka başka merkezlerin de olduğunu herkes görecek.” dedi.

Turan, Türkiye’ye yaşatılan her türlü yıpratma çalışmasına rağmen ülkenin daha fazla üretecek olduğunu, kendi ayakları üzerinde durmaya devam edeceğini ifade etti.

“Egemenlik dövizin değil, milletindir.”

Bülent Turan, “Bir laf var ya, “kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış”, Amerika’nın yapmış olduğu bu yanlış, dünyada, Türkiye’de ve başka ülkelerde de bir ders olacak. Bu işin sonunda göreceksiniz egemenlik dövizin değil, milletindir, bunu tekrar görmüş olacağız.” diye konuştu.

“Bu millet egemenliğini hiç kimseye vermedi vermeyecek.” diyen Turan, şunları söyledi:

“Çanakkale’de insanlar şehit olurken, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olsun diye canını verdi. Şimdi bizi 15 Temmuz’da, Gezi’de orada burada durduramayanlar, haksız ekonomik veriler ile, yok Suriye politakımızı yok bazı önemli adımlarımızı yok Rusya, Çin gibi adımlarımızı gözden geçirmemizi sağlayacaklarımış, olmaz kardeşim. Bu ülkenin geleceğini sadece Türk milleti belirleyecek, sadece Çanakkaleliler, bu millettin seksen bir milyon evladı belirleyecek. Başka ülkenin burada operasyon yapma imkanı yok. Kaldı ki şunu sorayım; ne oldu da döviz ikiye katladı? Yatırım mı durdu? İhracat mı durdu? Borcumuz mu arttı? Şimdi diyolar; sizin dış borcunuz çok fazla. Hayır. Bizim borcumuz her yıl düşüyor. Ne oldu da bir anda arttı?”

“Farklı Hesapların Göstergesi”

Turan, Türkiye’nin dört yüz elli milyar dış borcu, yüz altmış milyar dolar ihracatı olduğunu söyledi. Fransa’nın altı trilyon dolara yakın borcu olduğunu söyleyen Turan, “Yeni bir ihracat kaybı yok, yeni borçlanma imkanı yok. Ne oldu da arttı? Bu bile başlı başına kötü bir niyetin göstergesi. Bu bile farklı hesapların göstergesi. İhracat artmış, borçlanma azalmış, üretim artmış. Dövizin artmasının tek bir nedeni var; Türkiye’ye ayar vermek. Veremeyecekler kardeşim. Bunlar o papazı değil, Erdoğan’ı istiyorlar. Alamayacaklar kardeşim. Bu millet olduğu sürece, sahip çıktığı sürece almayacaklar.”

Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan’ın Retweet’i

Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şahsi twitter hesabından kurban kesimi ile ilgili bir retweet yaptığına da değindi.

“Gökhan’ın bu retweetinde kurban kesmenin doğru olmadığını” söyleyen Turan, şunları söyledi:

“Her şey bitti artık kurbanı, dizayn etmeleri kaldı. Yapmayın, bu kadar yapmayın, herkes işini yapsın. Herkes görevini yapsın. Hepimiz okuyoruz. “Kurbanı kes” Allah’ın emri. Sen kimsin? Kimsin de kurban yoktur diye söylüyorsun. “Kurban kesmek Allah’ın emri değildir, kan akıtarak ibadet olmaz” diyorsun, sen kimsin ya? Her şeyi dizayn ettin, delegeleri, partiyi, vekilleri, sıra buna mı geldi artık? Bunlar ayıp şeyler. Bu ayıp bizim ayıbımız, biz çalışsaydık, derdimizi halk ile paylaşsaydık bu kadar fütursuz bu kadar yanlış işler yapma imkanı bulamazdı.”

Bayramlaşma programına, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’da katıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın o retweet’ı;

Bülent Turan Çanakkale kurban bayramı

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale Tüm Belediye Başkan Adayları21 Ocak 2019

Çanakkale Tüm Belediye Başkan Adayları

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte belediye başkan adayları belli olmaya başladı. AK Parti, CHP,

AK Parti Belediye Başkan Adayları Belli Oldu21 Ocak 2019

AK Parti Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin kesinleşen adayları belli oldu. AK Parti Genel Başkanvekili

MHP Belediye Başkan Adayları Belli Oldu31 Aralık 2018

MHP Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kesinleşen Çanakkale adayları belli oldu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları06 Aralık 2018

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de seçime gireceği adayları belirlemeye devam ediyor. Bu gün CHP Genel