29 Şubat 2024 Perşembe

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Ak Parti Çanakkale il teşkilatları, milletvekilleri, belediye başkanları ve Mhp Çanakkale il teşkilatları İstanbul’a giderek İstanbul'da yaşayan Çanakkaleliler ile Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi
Haber Giriş Tarihi: 16 Haziran 2019 21:02 Siyaset Haberleri

İstanbul’da yaşayan Çanakkaleliler, Çanakkaleliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya geldiler.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edilmesi ve 23 Haziran Pazar günü yenilenmesi kararının alınması sonrasında Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek mesajları gönderildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, MHP Çanakkale il Başkanı Hakan Pınar, Ak Parti Çanakkale il Başkanı Gültekin Yıldız, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ak Parti ve Mhp ilçe teşkilat başkanları İstanbul da bulunan Çanakkale dernekleri üyeleri ile birlikte toplandı.
Çanakkaleliler Derneği İstanbul
Gecede konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye’nin gündeminde olan af konusuna ilişkin açıklamalarda bulunarak “Tüm talepler baş tacı ama mağdurun hakkını kollayarak, toplumun genel kanaatini kollayarak bir karar vermek durumundayız. ‘Ceza İnfaz Yasası’ndaki değişiklik bu talepleri karşılayabilir mi?’ diye düşünüp adım atmak için bakanlığımız, vekillerimiz çalışıyorlar. Bunu da inşallah yasalaştıracağız.” İfadelerini kullandı.
Çanakkaleli olmaktan ve bu şehrin milletvekilliğini yapmaktan gurur duyduğunu vurgulayarak, mecliste birçok kanunu Cumhur İttifakı olarak yoluna koyduklarını dile getirerek, askerlik yasası hakkında da şu açıklamalarda bulundu;
“Askerlik Yasası bunlardan bir tanesi. Geçen hafta görüşmelerine başladık. Önemli bir konu olduğu için tüm partilerle görüşelim, bakanımız brifing versin, onların tekliflerini alsın ortaya çıkan tabloyu beraber değerlendirelim istedik. Örneğin, Cumhurbaşkanımıza verilen askerlik süresi artırma, azaltma yetkisi kaldırılsın gibi teklifler var. Tamam, kaldıralım kardeşim, derdimiz üzüm yemek. Dediler ki ‘Bedelli askerlikle ilgili bedeli belirleme yetkisi Cumhurbaşkanında olmasın.’ Tamam, olmasın kardeşim. Ayrıca, dedik ki bakayadan ceza alan insanlar var, askere gitmişlerse bu cezaları silinsin, eyvallah. Bu ve buna benzer tüm konuları revize edip bu hafta bu teklifi yasalaştırmak istiyoruz. İnşallah salı günü başlayacağız, görüşmeye. 84 madde uyum içerisinde çok uzamadan geçer.”

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.