CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Çanakkale’de

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Çanakkale’de

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Genel başkanımızın atletle çekilmiş resmine taktılar. Efendim, atletle resim varmış. Anadolu insanı o, neye takılıyorsunuz?” dedi.

Köse, partisinin Çanakkale İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, ülkenin 15 Temmuz’da bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını anımsatarak, bunun ardından 20 Temmuz’da olağanüstü hal ilan edildiğini belirtti.

Fatma Köse, “15 Temmuz’a hepimiz karşı durduk. Askeriyle, vekiliyle, halkıyla karşı durduk. İğrenç bir darbe girişimiydi çünkü. Bu ülkeye, bağımsızlığımıza yapılmış olan bir darbe girişimiydi. Hiç kimse kusura bakmayacak 20 Temmuz bu ülkeye yapılmış olan ikinci bir darbe girişimidir. Yazıktır bu ülkeye.” ifadelerini kullandı.

– “Adalet Kurultayı”

CHP’nin Çanakkale’de düzenleyeceği adalet kurultayında çeşitli başlıklar altında toplantılar yapacaklarını anlatan Köse, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşüne değindi.

Köse, “Şimdi bir adalet kurultayı yapacağız ve Çanakkale’de, Çanakkale’nin ruhuyla yapacağız. Özgürlüğün kenti, Çanakkale’nin ruhuyla, o nedenle Çanakkale seçildi. O nedenle Çanakkale’nin ruhu yeniden yeşersin diye, bu ülke bağımsızlığına yeniden kavuşsun diye o yüzden Çanakkale seçildi.” diye konuştu.

– Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun basında yer alan ve tartışılan “atletli fotoğrafına” ilişkin değerlendirmelerde bulunan Köse, şunları söyledi:

“Genel Başkanımızın atletle çekilmiş resmine taktılar. Efendim, atletle resim varmış. Anadolu insanı o. Neye takılıyorsunuz? Genel başkanımız dün dedi ya ‘Biz adalet diyoruz, onlar atlet diyor.’ Biz adalet arıyoruz. ‘Atletle işimiz yok.’ diyebiliyorlar mı? ‘Bu ülkede adalet var, neden arıyorsunuz?’ diyen hiç kimseyi gördünüz mü? Çünkü meşru zeminlerde bulamadığımız adaleti, artık sokaklarda aramak zorunda kaldık. Çünkü meşru zeminlerde adalet arama kısmı bu ülkede bitmiştir. Parlamento lağvedilmiş ise parlamentodaki milletvekillerinin söz hakkı kısıtlanmışsa, dolayısıyla halkın söz hakkı kısıtlanmışsa, o zaman adaleti arayacak başka bir merci kalmamıştır bu ülkede.”

Adalet Kurultayı Çanakkale CHP CHP Çanakkale İl Başkanlığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Erkek, Artık Hukuk Politikalarından Sorumlu11 Ağustos 2018

Erkek, Artık Hukuk Politikalarından Sorumlu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde beklenen değişim gerçekleşti. Merkez Yönetim Kurulu yenilendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,

Çanakkale’de Kurultay İçin İmza Verenlerin Sayısı Belli Oldu06 Ağustos 2018

Çanakkale’de Kurultay İçin İmza Verenlerin Sayısı Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultay toplanması adına noter kanalı ile verilen imzaların teslim edilmesi

Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması21 Temmuz 2018

Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay tartışmalarına

Kentin Önde Gelenlerinden 15 Temmuz Mesajları15 Temmuz 2018

Kentin Önde Gelenlerinden 15 Temmuz Mesajları

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin ikinci senesinde siyasiler, siyasi partiler ve