FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır

FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Burada Merkez İlçe Yönetimi ile bir araya gelen Turan gündemi de değerlendirdi. Turan, FETÖ’yü, Çanakkale’nin simgesi olan ve hainliği temsil eden Truva Atına benzetti. Turan, dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı misali FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Turan, Türkiye gündemini değerlendirdi. Turan “Türkiye çok farklı süreçlerden geçiyor. 15 Temmuz gecesi hepimizin ibret ile izlediği bir darbe oldu. Ama geri dönüp baktığımızda şehitlerimize Allah rahmet etsin demekle beraber, çok büyük bir gurur tablosu yaşadık. Dünyanın çeşitli yerlerinde, demokrasi tabularını yıkmış olduk. Zamanında Çin’de  bir adam komünizm devrimine karşı tankın önünde durduğunda, 30-40 sene dünya bunu konuştu ‘aman ne büyük iş ne büyük kahramanlık’ diye. Çin’deki bir örneğe karşılık,  bizde bir günde yüzlercesi oldu. Bir sürü genç, yaşlı, çocuk  sokağa çıkıp destan yazdı. Bir günde ortaya çıkan tablo, aslında tüm demokratik rejimlere örnekti. Bu konuda kimin emeği varsa teşekkür ediyorum” dedi.
Herkes Elini Taşın Altına Koyacak
Bu sürecin atlatılabilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Turan “Siyasi partiler ile beraber bizim sivil toplum kuruluşlarımız da adım attılar.  Ki eğer bu ülkede, 15 Temmuz başarılı olsaydı, sadece siyasi bedel değil, ekonomik bedel de ödeyecektik. Sadece siyasiler cezalandırılıp işkence edilmeyecek, ekonomik olarak da çok büyük bir kriz yaşanacaktı. Belki de bu işlem sonucunda Türkiye’nin işgali kolay hale gelecekti. O gün, bunun bedelini hep beraber ödedik. Şimdi de gurur duyuyoruz. Bundan sonraki işimiz bu  süreci geride bırakıp, FETÖ ile kararlı bir şekilde mücadele etmektir. İkinci olarak da ekonomik büyümeyi sağlamamız lazım. Türkiye’nin artık, 2023 hedefine daha sert ve emin adımlarla ilerlemesi lazım. Ekonomik kalkınma olmadan siyasi gücümüz çok zayıf kalacaktır. 15 Temmuz’un bedelini  bu adamlar ikinci etapta  ekonomik olarak gütmeye çalışacaklar. Buna izin vermememiz lazım. 15 Temmuz’da sonrasında ekonomik yatırımlarımızın, faaliyetlerimizin karşılık bulması lazım. Onun için hepimize büyük görevler düşüyor. Valimizden STK’larımıza kadar, kaymakamlarımızdan muhtarlarımıza kadar, iş adamlarına kadar herkes elini taşın altına koyacak. Çünkü çok büyük bir sorun ile karşı karşıyayız” dedi.
FETÖ Türkiye’ye Sokulan Bir Truva Atı
Dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı olan FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini belirten Turan, “Çanakkale’nin meşhur simgelerinden biri de Truva’dır biliyorsunuz. Aynen Truva atı mantığı ile uluslararası güçlerin Türkiye’nin içine soktuğu  FETÖ’nün bu ülkeye bir bedeli oldu. Biz de bu Truva atını atmak görevine sahibiz. O yüzden birimiz hepimiz hepimiz birimiz için mantığı ile bu adımları atacağız ve göreceksiniz ki attığımız adımlarla Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz.  Geçmiş dönemde bir Anayasa kitapçığı fırlatıldı diye çıkan ekonomik krizler, bugün çok büyük bir darbe olmasına rağmen bir günde 200’e yakın şehit vermemize rağmen  olağanüstü bir ekonomik sıkıntı yaşanmadı” dedi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale Milletvekili Fetö Truva Atı

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları06 Aralık 2018

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de seçime gireceği adayları belirlemeye devam ediyor. Bu gün CHP Genel

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu06 Aralık 2018

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen temayül (eğilim) yoklamasında Kepez CHP Belde Belediye Başkan Aday

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı11 Kasım 2018

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı

Yeşim Karadağ yarın Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacak. Ak Parti’nin tek

İyi Parti’de Toplu İstifa05 Ekim 2018

İyi Parti’de Toplu İstifa

İyi Parti Çanakkale kurucu başkanı ve eski il başkanı İrfan Dehmen ve beraberindeki 20