25 Ekim 2021 Pazartesi

FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Burada Merkez İlçe Yönetimi ile bir araya gelen Turan gündemi de değerlendirdi. Turan, FETÖ'yü,

FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır
Haber Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2017 1:58 Siyaset Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Burada Merkez İlçe Yönetimi ile bir araya gelen Turan gündemi de değerlendirdi. Turan, FETÖ’yü, Çanakkale’nin simgesi olan ve hainliği temsil eden Truva Atına benzetti. Turan, dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı misali FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Turan, Türkiye gündemini değerlendirdi. Turan “Türkiye çok farklı süreçlerden geçiyor. 15 Temmuz gecesi hepimizin ibret ile izlediği bir darbe oldu. Ama geri dönüp baktığımızda şehitlerimize Allah rahmet etsin demekle beraber, çok büyük bir gurur tablosu yaşadık. Dünyanın çeşitli yerlerinde, demokrasi tabularını yıkmış olduk. Zamanında Çin’de  bir adam komünizm devrimine karşı tankın önünde durduğunda, 30-40 sene dünya bunu konuştu ‘aman ne büyük iş ne büyük kahramanlık’ diye. Çin’deki bir örneğe karşılık,  bizde bir günde yüzlercesi oldu. Bir sürü genç, yaşlı, çocuk  sokağa çıkıp destan yazdı. Bir günde ortaya çıkan tablo, aslında tüm demokratik rejimlere örnekti. Bu konuda kimin emeği varsa teşekkür ediyorum” dedi.
Herkes Elini Taşın Altına Koyacak
Bu sürecin atlatılabilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Turan “Siyasi partiler ile beraber bizim sivil toplum kuruluşlarımız da adım attılar.  Ki eğer bu ülkede, 15 Temmuz başarılı olsaydı, sadece siyasi bedel değil, ekonomik bedel de ödeyecektik. Sadece siyasiler cezalandırılıp işkence edilmeyecek, ekonomik olarak da çok büyük bir kriz yaşanacaktı. Belki de bu işlem sonucunda Türkiye’nin işgali kolay hale gelecekti. O gün, bunun bedelini hep beraber ödedik. Şimdi de gurur duyuyoruz. Bundan sonraki işimiz bu  süreci geride bırakıp, FETÖ ile kararlı bir şekilde mücadele etmektir. İkinci olarak da ekonomik büyümeyi sağlamamız lazım. Türkiye’nin artık, 2023 hedefine daha sert ve emin adımlarla ilerlemesi lazım. Ekonomik kalkınma olmadan siyasi gücümüz çok zayıf kalacaktır. 15 Temmuz’un bedelini  bu adamlar ikinci etapta  ekonomik olarak gütmeye çalışacaklar. Buna izin vermememiz lazım. 15 Temmuz’da sonrasında ekonomik yatırımlarımızın, faaliyetlerimizin karşılık bulması lazım. Onun için hepimize büyük görevler düşüyor. Valimizden STK’larımıza kadar, kaymakamlarımızdan muhtarlarımıza kadar, iş adamlarına kadar herkes elini taşın altına koyacak. Çünkü çok büyük bir sorun ile karşı karşıyayız” dedi.
FETÖ Türkiye’ye Sokulan Bir Truva Atı
Dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı olan FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini belirten Turan, “Çanakkale’nin meşhur simgelerinden biri de Truva’dır biliyorsunuz. Aynen Truva atı mantığı ile uluslararası güçlerin Türkiye’nin içine soktuğu  FETÖ’nün bu ülkeye bir bedeli oldu. Biz de bu Truva atını atmak görevine sahibiz. O yüzden birimiz hepimiz hepimiz birimiz için mantığı ile bu adımları atacağız ve göreceksiniz ki attığımız adımlarla Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz.  Geçmiş dönemde bir Anayasa kitapçığı fırlatıldı diye çıkan ekonomik krizler, bugün çok büyük bir darbe olmasına rağmen bir günde 200’e yakın şehit vermemize rağmen  olağanüstü bir ekonomik sıkıntı yaşanmadı” dedi.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.