FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır

FETÖ Türkiye´ye Sokulan Bir Truva Atıdır

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Burada Merkez İlçe Yönetimi ile bir araya gelen Turan gündemi de değerlendirdi. Turan, FETÖ’yü, Çanakkale’nin simgesi olan ve hainliği temsil eden Truva Atına benzetti. Turan, dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı misali FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Turan, Türkiye gündemini değerlendirdi. Turan “Türkiye çok farklı süreçlerden geçiyor. 15 Temmuz gecesi hepimizin ibret ile izlediği bir darbe oldu. Ama geri dönüp baktığımızda şehitlerimize Allah rahmet etsin demekle beraber, çok büyük bir gurur tablosu yaşadık. Dünyanın çeşitli yerlerinde, demokrasi tabularını yıkmış olduk. Zamanında Çin’de  bir adam komünizm devrimine karşı tankın önünde durduğunda, 30-40 sene dünya bunu konuştu ‘aman ne büyük iş ne büyük kahramanlık’ diye. Çin’deki bir örneğe karşılık,  bizde bir günde yüzlercesi oldu. Bir sürü genç, yaşlı, çocuk  sokağa çıkıp destan yazdı. Bir günde ortaya çıkan tablo, aslında tüm demokratik rejimlere örnekti. Bu konuda kimin emeği varsa teşekkür ediyorum” dedi.
Herkes Elini Taşın Altına Koyacak
Bu sürecin atlatılabilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Turan “Siyasi partiler ile beraber bizim sivil toplum kuruluşlarımız da adım attılar.  Ki eğer bu ülkede, 15 Temmuz başarılı olsaydı, sadece siyasi bedel değil, ekonomik bedel de ödeyecektik. Sadece siyasiler cezalandırılıp işkence edilmeyecek, ekonomik olarak da çok büyük bir kriz yaşanacaktı. Belki de bu işlem sonucunda Türkiye’nin işgali kolay hale gelecekti. O gün, bunun bedelini hep beraber ödedik. Şimdi de gurur duyuyoruz. Bundan sonraki işimiz bu  süreci geride bırakıp, FETÖ ile kararlı bir şekilde mücadele etmektir. İkinci olarak da ekonomik büyümeyi sağlamamız lazım. Türkiye’nin artık, 2023 hedefine daha sert ve emin adımlarla ilerlemesi lazım. Ekonomik kalkınma olmadan siyasi gücümüz çok zayıf kalacaktır. 15 Temmuz’un bedelini  bu adamlar ikinci etapta  ekonomik olarak gütmeye çalışacaklar. Buna izin vermememiz lazım. 15 Temmuz’da sonrasında ekonomik yatırımlarımızın, faaliyetlerimizin karşılık bulması lazım. Onun için hepimize büyük görevler düşüyor. Valimizden STK’larımıza kadar, kaymakamlarımızdan muhtarlarımıza kadar, iş adamlarına kadar herkes elini taşın altına koyacak. Çünkü çok büyük bir sorun ile karşı karşıyayız” dedi.
FETÖ Türkiye’ye Sokulan Bir Truva Atı
Dış güçler tarafından Türkiye’ye sokulan Truva Atı olan FETÖ’yü hep birlikte temizleyeceklerini belirten Turan, “Çanakkale’nin meşhur simgelerinden biri de Truva’dır biliyorsunuz. Aynen Truva atı mantığı ile uluslararası güçlerin Türkiye’nin içine soktuğu  FETÖ’nün bu ülkeye bir bedeli oldu. Biz de bu Truva atını atmak görevine sahibiz. O yüzden birimiz hepimiz hepimiz birimiz için mantığı ile bu adımları atacağız ve göreceksiniz ki attığımız adımlarla Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz.  Geçmiş dönemde bir Anayasa kitapçığı fırlatıldı diye çıkan ekonomik krizler, bugün çok büyük bir darbe olmasına rağmen bir günde 200’e yakın şehit vermemize rağmen  olağanüstü bir ekonomik sıkıntı yaşanmadı” dedi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale Milletvekili Fetö Truva Atı

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ak Parti Kadın Kolları Başkan Seçimleri Yapıldı11 Mart 2018

Ak Parti Kadın Kolları Başkan Seçimleri Yapıldı

Çanakkale Ak Parti’de Lapseki, Yenice ve Biga’da 5.Olağan Kadın Kolları Kongreleri yapıldı. 10.03.2018 Cumartesi

Muharrem Erkek CHP Genel Başkan Yardımcısı12 Şubat 2018

Muharrem Erkek CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP’nin 36. Olağan Kurultayında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu partisinin

Yeşim Karadağ Yeniden Başkan21 Ocak 2018

Yeşim Karadağ Yeniden Başkan

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ bu gün gerçekleştirilen Çanakkale 6. Olağan İl

Başbakan Ak Parti Kongresine Geliyor18 Ocak 2018

Başbakan Ak Parti Kongresine Geliyor

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım Pazar günü Ak Parti Çanakkale