17 Ağustos 2022 Çarşamba

İçişleri Bakanı Soylu’dan Suç Duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu’dan Suç Duyurusu
Haber Giriş Tarihi: 13 Nisan 2019 19:58 Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusu.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında İstanbul Belediye Başkanı’nın bir türlü belirlenememesi siyaset gündemini her geçen gün daha da hareketlendiriyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini telefonla arayarak baskı kurduklarını açıklamış “İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı’nın YSK üyelerini aradığını duyuyoruz.” ifadeleri kullanmıştı.

Siyaset arenasında büyük yankı uyandıran bu sözler için her iki bakandan da çok sert açıklamalar geldi. Twitter resmi hesaplarından yazılı açıklama gönderen bakanlar Muharrem Erkek’in iddialarını reddetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yazılı olarak bir açıklama yaparak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu paylaştı.

Süleyman Soylu, açıklamasında “Hukuka ve hak aramaya sahip çıkmak için CHP Genel Merkezi’nden icazet almayı zorunlu kılan bir akıl tutulması ve iftiralar bütünüyle karşı karşıyayız. Bu yöntemle bir Başbakan ve iki Bakan astıran milli şef dönemi anlayışıyla hareket eden, alacağı karar öncesi YSK’yı baskı altına almaya çalışan CHP’nin bu yöneticisi için suç duyurusunda bulunuyorum.” ifadesini kullandı.

Muharrem Erkek’in iddialarına Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’de twitter üzerinden çok sert cevap verdi. Erkek’i sorumlu davranmaya davet eden Bakan Gül, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, milli iradenin tam olarak yansıması için yapılan çalışmaları ve meşru hak arayışlarını gölgelemek ve bu süreçte YSK’yı baskı altına almak amacıyla bir takım iddialarda bulunmaktadır. Adalet Bakanı olarak YSK’yı aradığım yalanını reddediyorum. Bu seviyesizliği kınıyor, kendilerini sorumlu davranmaya davet ediyorum.” dedi.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.