24 Haziran 2019 Pazartesi

İçişleri Bakanı Soylu’dan Suç Duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu’dan Suç Duyurusu
Haber Giriş Tarihi: 13 Nisan 2019 19:58 Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusu.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında İstanbul Belediye Başkanı’nın bir türlü belirlenememesi siyaset gündemini her geçen gün daha da hareketlendiriyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini telefonla arayarak baskı kurduklarını açıklamış “İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı’nın YSK üyelerini aradığını duyuyoruz.” ifadeleri kullanmıştı.

Siyaset arenasında büyük yankı uyandıran bu sözler için her iki bakandan da çok sert açıklamalar geldi. Twitter resmi hesaplarından yazılı açıklama gönderen bakanlar Muharrem Erkek’in iddialarını reddetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yazılı olarak bir açıklama yaparak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu paylaştı.

Süleyman Soylu, açıklamasında “Hukuka ve hak aramaya sahip çıkmak için CHP Genel Merkezi’nden icazet almayı zorunlu kılan bir akıl tutulması ve iftiralar bütünüyle karşı karşıyayız. Bu yöntemle bir Başbakan ve iki Bakan astıran milli şef dönemi anlayışıyla hareket eden, alacağı karar öncesi YSK’yı baskı altına almaya çalışan CHP’nin bu yöneticisi için suç duyurusunda bulunuyorum.” ifadesini kullandı.

Muharrem Erkek’in iddialarına Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’de twitter üzerinden çok sert cevap verdi. Erkek’i sorumlu davranmaya davet eden Bakan Gül, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, milli iradenin tam olarak yansıması için yapılan çalışmaları ve meşru hak arayışlarını gölgelemek ve bu süreçte YSK’yı baskı altına almak amacıyla bir takım iddialarda bulunmaktadır. Adalet Bakanı olarak YSK’yı aradığım yalanını reddediyorum. Bu seviyesizliği kınıyor, kendilerini sorumlu davranmaya davet ediyorum.” dedi.

Paylaş:
Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Siyaset Haberleri

Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Yenilenen 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan seçimlerde Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

Siyaset Haberleri

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ertelenmesi sonrasında bu gün tekrarlanan seçimleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Siyaset Haberleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Ak Parti Çanakkale il teşkilatları, milletvekilleri, belediye başkanları ve Mhp Çanakkale il teşkilatları İstanbul’a giderek İstanbul'da yaşayan Çanakkaleliler ile Başakşehir