20 Mayıs 2019 Pazartesi

Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı Kınandı

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan tarafından okunan basın açıklaması Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı Kınandı
Haber Giriş Tarihi: 22 Nisan 2019 14:28 Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde yapılan saldırıyı kınamak ve tepki göstermek maksadıyla Çanakkale’de basın açıklaması yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak için 81 ilde eş zamanlı olarak meydanlara çıkarak basın açıklamasında bulundu.
Çanakkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak saat 12:00 da başlatılan protesto ve basın açıklamasına katılım oldukça fazlaydı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında “Türkiye’nin ön sözünün yazıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu, bitmiş tükenmiş bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu şehitler diyarı Çanakkale’den haykırıyoruz. Hiç bir kimse ama hiç kimse bu ülkenin birliğini bütünlüğünü bozmaya gücü yetmez. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni geçmiş dönemde olduğu gibi bu dönemde de karıştırmak isteyenler çıkacaktır. Bunlara biz yurtseverler olarak, milliyetçiler olarak, Atatürkçüler olarak dimdik karşılarında duracağımızı ifade etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı. Konuşmasının devamında ülkeye bahar geleceğini ifade eden İsmet Güneşhan daha sonrasında ülke genelinde açıklanan ortak metni okudu.
Kınama amacıyla gerçekleştirilen basın açıklaması İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın konuşması sonrasında sona erdi.

Paylaş:
Yeniden Refah Partisi Açılıyor

Siyaset Haberleri

Yeniden Refah Partisi Açılıyor

Yeniden Refah Partisi, kuruluş ve yapılanma faaliyetlerine hız vererek Çanakkale İl Başkanlığı

İyi Parti Çanakkale’den Çok Sert Açıklama

Siyaset Haberleri

İyi Parti Çanakkale’den Çok Sert Açıklama

YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanacağı kararı sonrasında siyasi partiler tepki göstermeye devam

CHP’li Başkanlar Ankara’da

Siyaset Haberleri

CHP’li Başkanlar Ankara’da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezinde, CHP'li belediye başkanlarıyla bir araya