24 Haziran 2019 Pazartesi

Muharrem Erkek Ankara’da Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Muharrem Erkek Ankara’da Basın Toplantısı Düzenledi
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 18:09 Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, yaptığı basın toplantısında “Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Mazbatasını verin.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Seçim sonuçları ve itirazlar hakkında konuşan Muharrem Erkek, “Biz öncelikle Ak Partiyi biraz ciddiyete davet ediyoruz. Bu çok önemli. Zaten Türkiye hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya. Ve bunun sorumlusu da ülkeyi yönetenler. İstanbul’da sayın Ekrem İmamoğlu’nun ve Millet İttifakı’nın kazandığını hepimiz biliyoruz. Yüksek Seçim Kurulu verileri de bunu söylüyor, bizim elimizdeki 31186 ıslak imzalı tutanakta bunu söylüyor. Gerçekte bunu söylüyor. İstanbul’da 11 ilçede geçersiz oyların sayımı tamamlandı. “ dedi.

20 binlik farkın geçersiz oylarla değişmesinin mümkün olmadığını söyleyen Erkek. Yüksek Seçim Kuruluna seslenerek “Kazanana, hak edene mazbatasını vermek Türkiye’nin de yararına olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Adalet vurgusu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı, basın toplantısının sonunda gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Ankara hakkında gelen bir soruya, “Ankara’da yine Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre 125bin ortalama fark var. Ankara’da manipülasyonlar yapılıyor. Anadolu Ajansı malesef yine görev başında. Bütün televizyonlarda 11 ilçede seçim yapılıyor diye alt yazı geçti. Bu bilgiler doğru değil.” dedi.

Paylaş:
Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Siyaset Haberleri

Cumhuriyet Halk Partililerde İstanbul Sevinci

Yenilenen 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan seçimlerde Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

Siyaset Haberleri

Bülent Turan’dan Seçime Yönelik İlk Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ertelenmesi sonrasında bu gün tekrarlanan seçimleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Siyaset Haberleri

Çanakkaleli Ak Parti’liler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Ak Parti Çanakkale il teşkilatları, milletvekilleri, belediye başkanları ve Mhp Çanakkale il teşkilatları İstanbul’a giderek İstanbul'da yaşayan Çanakkaleliler ile Başakşehir