Muharrem Erkek Ankara’da Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Muharrem Erkek Ankara’da Basın Toplantısı Düzenledi
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 18:09 Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, yaptığı basın toplantısında “Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Mazbatasını verin.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Seçim sonuçları ve itirazlar hakkında konuşan Muharrem Erkek, “Biz öncelikle Ak Partiyi biraz ciddiyete davet ediyoruz. Bu çok önemli. Zaten Türkiye hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya. Ve bunun sorumlusu da ülkeyi yönetenler. İstanbul’da sayın Ekrem İmamoğlu’nun ve Millet İttifakı’nın kazandığını hepimiz biliyoruz. Yüksek Seçim Kurulu verileri de bunu söylüyor, bizim elimizdeki 31186 ıslak imzalı tutanakta bunu söylüyor. Gerçekte bunu söylüyor. İstanbul’da 11 ilçede geçersiz oyların sayımı tamamlandı. “ dedi.

20 binlik farkın geçersiz oylarla değişmesinin mümkün olmadığını söyleyen Erkek. Yüksek Seçim Kuruluna seslenerek “Kazanana, hak edene mazbatasını vermek Türkiye’nin de yararına olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Adalet vurgusu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı, basın toplantısının sonunda gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Ankara hakkında gelen bir soruya, “Ankara’da yine Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre 125bin ortalama fark var. Ankara’da manipülasyonlar yapılıyor. Anadolu Ajansı malesef yine görev başında. Bütün televizyonlarda 11 ilçede seçim yapılıyor diye alt yazı geçti. Bu bilgiler doğru değil.” dedi.

Paylaş:
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Siyaset Haberleri

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Koronavirüs Açıklaması

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca Çanakkale’de hızla artan koronavirüs vakaları ile ilgili açıklamalarda

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

Siyaset Haberleri

Turan: Annelere Destek Olmak Sizi İnsan Yapar

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir restoranda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

Siyaset Haberleri

Bülent Turan: CHP’li İsimleri Tek Tek Açıklayacağım

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'deki ziyaretleri kapsamında, Gelibolu Yarımadası'nda görevli köy muhtarları ile Gelibolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi.