Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması

Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, parti genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. senesini kutlayan Erkek, “Şehitlerimizi ve gazilerimizi, minnet ve şükran ile anıyoruz. Eski genel başkanımız merhum Bülent Ecevit’i de bir kez daha büyük bir saygı ile anıyoruz. Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramınızı’da kutluyoruz.” dedi.

Erkek, “Terör nereden gelirse gelsin bir insanlık suçudur ve terör ile beraber kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Olağanüstü Kurultay Tartışmalarına İlişkin Açıklama

Türkiye’nin ağır sorunlar ile boğuşmuş olduğuna dikkat çeken Erkek, “Onun için bizim bu olağanüstü kurultay gündemini bir an önce aşarak, asıl gündemimizi bir bütün olarak her beraber sürdürmememiz oldukça önemli. Önümüzde yerel seçimler olacak, yerel seçimlere bir olarak, iri olarak, diri olarak hazırlanmalıyız.” dedi.

Muharrem Erkek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Olağanüstü kurultay sürecine ilişkin tüm partililerimizin, delegelerimizin, örgütlerimizin büyük bir sorumluluk ve duyarlılık ile hareket etmesi gerekli. Zaten bu sorumluluk ve duyarlılık bizi örgütlerimizde var. Cumhuriyet Halk Partisi bir örgüt partisidir. Olağanüstü kurultay süresi boyunca imza tartışmalarının bir yarışı durumuna getirilip, sosyal medya ve basında gündeme getirilmesini de çok doğru bulmamış olduğumuzu da açıkça ifade etmek istiyorum. Bizim genel merkez olarak tüm il ve ilçe örgütlerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimize bugüne kadar noterden ulaşmış herhangi bir olağanüstü kurultay talebi yok. Talep edenlerin ulaştırmış olduğu herhangi bir başvuru yok. Onun adına bu tartışmaları kendi içimizde uygun bir şekilde sürdürmeliyiz. Sosyal medyada, basında parti içi tartışmaları gündemde tutmalıyız. Çünkü ülkemizin oldukça önemli sorunları var. Bunlar ile ilgili mücadelemizi daha fazla önemli görüyoruz. Tek hedefimiz yerel seçimlerde hep beraber çalışarak başarılı olmaktır.” dedi.

Olağanüstü kurultay isteyenlerin açıklamış oldukları rakamların sorulması üzerine Erkek, “Bunların hepsi bir iddia. Eğer iddia sahipleri, bunu beyan eder noter onaylı talepleri bize sunarlar ise inceleme fırsatımız tabii olur ancak bugüne kadar sunulmuş herhangi bir beyan, talep söz konusu değil. Bizim il il yapmış olduğumuz tespitler sonucunda biz bu iddia edilen rakamların doğru olmadığını ifade ediyoruz.” yanıtını verdi.

Çanakkale CHP Muharrem Erkek

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları06 Aralık 2018

CHP’nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de seçime gireceği adayları belirlemeye devam ediyor. Bu gün CHP Genel

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu06 Aralık 2018

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen temayül (eğilim) yoklamasında Kepez CHP Belde Belediye Başkan Aday

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı11 Kasım 2018

Yeşim Karadağ Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı

Yeşim Karadağ yarın Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacak. Ak Parti’nin tek

İyi Parti’de Toplu İstifa05 Ekim 2018

İyi Parti’de Toplu İstifa

İyi Parti Çanakkale kurucu başkanı ve eski il başkanı İrfan Dehmen ve beraberindeki 20