Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması

Muharrem Erkek’ten Kurultay Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, parti genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. senesini kutlayan Erkek, “Şehitlerimizi ve gazilerimizi, minnet ve şükran ile anıyoruz. Eski genel başkanımız merhum Bülent Ecevit’i de bir kez daha büyük bir saygı ile anıyoruz. Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramınızı’da kutluyoruz.” dedi.

Erkek, “Terör nereden gelirse gelsin bir insanlık suçudur ve terör ile beraber kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Olağanüstü Kurultay Tartışmalarına İlişkin Açıklama

Türkiye’nin ağır sorunlar ile boğuşmuş olduğuna dikkat çeken Erkek, “Onun için bizim bu olağanüstü kurultay gündemini bir an önce aşarak, asıl gündemimizi bir bütün olarak her beraber sürdürmememiz oldukça önemli. Önümüzde yerel seçimler olacak, yerel seçimlere bir olarak, iri olarak, diri olarak hazırlanmalıyız.” dedi.

Muharrem Erkek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Olağanüstü kurultay sürecine ilişkin tüm partililerimizin, delegelerimizin, örgütlerimizin büyük bir sorumluluk ve duyarlılık ile hareket etmesi gerekli. Zaten bu sorumluluk ve duyarlılık bizi örgütlerimizde var. Cumhuriyet Halk Partisi bir örgüt partisidir. Olağanüstü kurultay süresi boyunca imza tartışmalarının bir yarışı durumuna getirilip, sosyal medya ve basında gündeme getirilmesini de çok doğru bulmamış olduğumuzu da açıkça ifade etmek istiyorum. Bizim genel merkez olarak tüm il ve ilçe örgütlerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimize bugüne kadar noterden ulaşmış herhangi bir olağanüstü kurultay talebi yok. Talep edenlerin ulaştırmış olduğu herhangi bir başvuru yok. Onun adına bu tartışmaları kendi içimizde uygun bir şekilde sürdürmeliyiz. Sosyal medyada, basında parti içi tartışmaları gündemde tutmalıyız. Çünkü ülkemizin oldukça önemli sorunları var. Bunlar ile ilgili mücadelemizi daha fazla önemli görüyoruz. Tek hedefimiz yerel seçimlerde hep beraber çalışarak başarılı olmaktır.” dedi.

Olağanüstü kurultay isteyenlerin açıklamış oldukları rakamların sorulması üzerine Erkek, “Bunların hepsi bir iddia. Eğer iddia sahipleri, bunu beyan eder noter onaylı talepleri bize sunarlar ise inceleme fırsatımız tabii olur ancak bugüne kadar sunulmuş herhangi bir beyan, talep söz konusu değil. Bizim il il yapmış olduğumuz tespitler sonucunda biz bu iddia edilen rakamların doğru olmadığını ifade ediyoruz.” yanıtını verdi.

Çanakkale CHP Muharrem Erkek

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Bülent Turan’dan Muharrem İnce’ye: Aferin!21 Ağustos 2018

Bülent Turan’dan Muharrem İnce’ye: Aferin!

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı’na yaptığı eleştirilen sonrası

Erkek, Artık Hukuk Politikalarından Sorumlu11 Ağustos 2018

Erkek, Artık Hukuk Politikalarından Sorumlu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde beklenen değişim gerçekleşti. Merkez Yönetim Kurulu yenilendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,

Çanakkale’de Kurultay İçin İmza Verenlerin Sayısı Belli Oldu06 Ağustos 2018

Çanakkale’de Kurultay İçin İmza Verenlerin Sayısı Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultay toplanması adına noter kanalı ile verilen imzaların teslim edilmesi

Kentin Önde Gelenlerinden 15 Temmuz Mesajları15 Temmuz 2018

Kentin Önde Gelenlerinden 15 Temmuz Mesajları

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin ikinci senesinde siyasiler, siyasi partiler ve