2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı

2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı

2018 Troya Yılı Etkinlikleri kapsamında Kale Grubu’nun ana sponsorluğunda Türk Spor Vakfı tarafından düzenlenen 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı sonuçlandı.

Troya Antik Kenti’nin 1998 de girdiği UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin bu sene 20’nci yılında “Troya Yılı” ilan edilmesi sebebiyle 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı düzenlendi. Yüzme yarışları yeni kordonda Barbaros Halk Plajı ile Kepez Halk Plajı arasında gerçekleştirildi.

Yüzme yarışlarının açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, açılış töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin marka kent olduğunu vurguladı.
Çanakkale’nin her köşesinin ayrı bir özelliğe sahip olduğunu dile getiren Bülent Turan, sözlerine şöyle devam ederek; “Kentin her köşesi, her ilçesi farklı bir değer. Denizin, sahilin en güzel yansıması bu bölgede. Ben tüm Türkiye’deki yüzücülerimizin, denizle ilgisi olan sporcularımızı Çanakkale’ye davet etmek istiyorum. Bugün Çanakkale için özel bir gün. Troya 2018 Yılı kapsamında bine yakın sporcumuz hep beraber boğazda yarışa başladılar. Bu seferki yüzmenin ayrı bir kıymeti var. Troya 2018 Yılı vurgusuyla beraber bu etkinliği yapıyoruz. Bir anlamda Çanakkale’den Troya’ya yüzüyoruz. Tarihin iki farklı adımını gündeme getiriyoruz. Şehitliğin olduğu mekandan Troya’nın olduğu mekana doğru yüzüyoruz. O yüzden çok önemli bir etkinlik olduğu kanaatindeyim.” Dedi.

Barbaros Halk Plajı’nda başlayan yarışlar, yüzücülerin 5,8 kilometrelik yüzme parkurunun Kepez Halk Plajı’nda bitiş noktasına gelmesiyle sona erdi.
Erkekler Kategorisi
1- Doğukan Ulaç
2- Hasan Emre Musluoğlu
3- Deniz Akış

Kadınlar Kategorisi
1- Nilay Erkal
2- Ada Sude Korkmaz
3- Ruth Hatton elde etti.
Yarışma sonunda düzenlenen törende dereceye girenlere ödüllerini eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ute Hascher-Brückner tarafından verildi.

2018 Troya Yılı AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Troya Açık Su Yüzme Yarışı Ülgür Gökhan UNESCO

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Kafa Vuruşu Maçı Kazandırdı11 Aralık 2018

Kafa Vuruşu Maçı Kazandırdı

Çanakkale Süper Amatör Ligi’nin 9. haftasında Karabiga Belediye Gençlik Spor ile Kepezspor karşı karşıya

Boğazın Sultanları Fenerbahçe’yi Ağırlayacak04 Aralık 2018

Boğazın Sultanları Fenerbahçe’yi Ağırlayacak

Çanakkale Belediyespor, Fenerbahçe ile karşılaşacak. Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 8 Aralık 2018 Cumartesi

Çanakkale U19 Ligine Katılan Takımlar Belli Oldu27 Kasım 2018

Çanakkale U19 Ligine Katılan Takımlar Belli Oldu

Çanakkale U19 Ligine katılacaklarını bildiren kulüpler belli oldu. 2018- 2019 Sezonu Çanakkale U19 Ligine

Bigaspor Zirve Takibine Devam Ediyor27 Kasım 2018

Bigaspor Zirve Takibine Devam Ediyor

Bigaspor, Modafenspor ile karşılaştı. Bölgesel Amatör Lig 11. Grup takımlarından Bigaspor, deplasmanda Modafenspor ile