2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı

2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı

2018 Troya Yılı Etkinlikleri kapsamında Kale Grubu’nun ana sponsorluğunda Türk Spor Vakfı tarafından düzenlenen 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı sonuçlandı.

Troya Antik Kenti’nin 1998 de girdiği UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin bu sene 20’nci yılında “Troya Yılı” ilan edilmesi sebebiyle 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı düzenlendi. Yüzme yarışları yeni kordonda Barbaros Halk Plajı ile Kepez Halk Plajı arasında gerçekleştirildi.

Yüzme yarışlarının açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, açılış töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin marka kent olduğunu vurguladı.
Çanakkale’nin her köşesinin ayrı bir özelliğe sahip olduğunu dile getiren Bülent Turan, sözlerine şöyle devam ederek; “Kentin her köşesi, her ilçesi farklı bir değer. Denizin, sahilin en güzel yansıması bu bölgede. Ben tüm Türkiye’deki yüzücülerimizin, denizle ilgisi olan sporcularımızı Çanakkale’ye davet etmek istiyorum. Bugün Çanakkale için özel bir gün. Troya 2018 Yılı kapsamında bine yakın sporcumuz hep beraber boğazda yarışa başladılar. Bu seferki yüzmenin ayrı bir kıymeti var. Troya 2018 Yılı vurgusuyla beraber bu etkinliği yapıyoruz. Bir anlamda Çanakkale’den Troya’ya yüzüyoruz. Tarihin iki farklı adımını gündeme getiriyoruz. Şehitliğin olduğu mekandan Troya’nın olduğu mekana doğru yüzüyoruz. O yüzden çok önemli bir etkinlik olduğu kanaatindeyim.” Dedi.

Barbaros Halk Plajı’nda başlayan yarışlar, yüzücülerin 5,8 kilometrelik yüzme parkurunun Kepez Halk Plajı’nda bitiş noktasına gelmesiyle sona erdi.
Erkekler Kategorisi
1- Doğukan Ulaç
2- Hasan Emre Musluoğlu
3- Deniz Akış

Kadınlar Kategorisi
1- Nilay Erkal
2- Ada Sude Korkmaz
3- Ruth Hatton elde etti.
Yarışma sonunda düzenlenen törende dereceye girenlere ödüllerini eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ute Hascher-Brückner tarafından verildi.

2018 Troya Yılı AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Troya Açık Su Yüzme Yarışı Ülgür Gökhan UNESCO

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale Belediyespor’a 5 Kupa Birden16 Ekim 2018

Çanakkale Belediyespor’a 5 Kupa Birden

Amatör Spor Haftası Satranç Turnuvası’nda 6 kupadan 5’i Çanakkale Belediyespor’un oldu. Çanakkale İl Temsilciliği

Gelibolu Maratonu’nda Barış İçin Koştular15 Ekim 2018

Gelibolu Maratonu’nda Barış İçin Koştular

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene dördüncü kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu sonlandı. ‘Barış

Gelibolu Maratonu Başlıyor13 Ekim 2018

Gelibolu Maratonu Başlıyor

Gelibolu Maratonu 14 Ekim Pazar günü başlıyor. “Barış İçin Koşuyoruz” sloganı ile bu sene

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Troya Heyecanı12 Ekim 2018

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Troya Heyecanı

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Marmaris Fethiye Etabı, Troya Etabı olarak belirlendi. Altı etaptan