Reklam

2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı

2018 Troya Yılı Etkinlikleri kapsamında Kale Grubu’nun ana sponsorluğunda Türk Spor Vakfı tarafından düzenlenen 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı sonuçlandı. Troya Antik Kenti’nin 1998 de girdiği UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne

2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı Sonuçlandı
Haber Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2018 14:48 Spor Haberleri

2018 Troya Yılı Etkinlikleri kapsamında Kale Grubu’nun ana sponsorluğunda Türk Spor Vakfı tarafından düzenlenen 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı sonuçlandı.

Troya Antik Kenti’nin 1998 de girdiği UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin bu sene 20’nci yılında “Troya Yılı” ilan edilmesi sebebiyle 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı düzenlendi. Yüzme yarışları yeni kordonda Barbaros Halk Plajı ile Kepez Halk Plajı arasında gerçekleştirildi.

Yüzme yarışlarının açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, açılış töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin marka kent olduğunu vurguladı.
Çanakkale’nin her köşesinin ayrı bir özelliğe sahip olduğunu dile getiren Bülent Turan, sözlerine şöyle devam ederek; “Kentin her köşesi, her ilçesi farklı bir değer. Denizin, sahilin en güzel yansıması bu bölgede. Ben tüm Türkiye’deki yüzücülerimizin, denizle ilgisi olan sporcularımızı Çanakkale’ye davet etmek istiyorum. Bugün Çanakkale için özel bir gün. Troya 2018 Yılı kapsamında bine yakın sporcumuz hep beraber boğazda yarışa başladılar. Bu seferki yüzmenin ayrı bir kıymeti var. Troya 2018 Yılı vurgusuyla beraber bu etkinliği yapıyoruz. Bir anlamda Çanakkale’den Troya’ya yüzüyoruz. Tarihin iki farklı adımını gündeme getiriyoruz. Şehitliğin olduğu mekandan Troya’nın olduğu mekana doğru yüzüyoruz. O yüzden çok önemli bir etkinlik olduğu kanaatindeyim.” Dedi.

Barbaros Halk Plajı’nda başlayan yarışlar, yüzücülerin 5,8 kilometrelik yüzme parkurunun Kepez Halk Plajı’nda bitiş noktasına gelmesiyle sona erdi.
Erkekler Kategorisi
1- Doğukan Ulaç
2- Hasan Emre Musluoğlu
3- Deniz Akış

Kadınlar Kategorisi
1- Nilay Erkal
2- Ada Sude Korkmaz
3- Ruth Hatton elde etti.
Yarışma sonunda düzenlenen törende dereceye girenlere ödüllerini eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ute Hascher-Brückner tarafından verildi.

Paylaş:
Belediyespor Başarıya Doymuyor

Spor Haberleri

Belediyespor Başarıya Doymuyor

Çanakkale Belediyespor voleybolcuları başarıya

Çanakkaleli Yüzücüler Milli Takım Seçmesinde

Spor Haberleri

Çanakkaleli Yüzücüler Milli Takım Seçmesinde

Çanakkale Belediyesporlu yüzücüler, Milli Takım

Voleybolcular Öğrencilerle Buluştu

Spor Haberleri

Voleybolcular Öğrencilerle Buluştu

Çanakkale Belediyespor’un A takımı, öğrencilerle bir araya