25 Mayıs 2019 Cumartesi

Amatör Spor Haftası Kutlandı

Lapseki ve Biga’da Amatör Spor Haftası dolayısı ile etkinlikler düzenlendi. Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası programı çarşı meydanında gerçekleştirildi. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Milli

Amatör Spor Haftası Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 08 Ekim 2018 22:05 Spor Haberleri

Lapseki ve Biga’da Amatör Spor Haftası dolayısı ile etkinlikler düzenlendi.

Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası programı çarşı meydanında gerçekleştirildi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Zafer Çelik ve Lapsekispor Kulüp Başkanı Halil Özer, Lapseki’de çeşitli branşlarda spor yapan öğrenciler ile beraber çarşı içerisinden sahilde bulunan antik tiyatroya kadar yürüyüş yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının sonrasında, günün önemini ve anlamını belirten konuşmayı Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Zafer Çelik yaptı.

Daha sonra Lapsekispor judo takımı gösteri maçı yaptı.

Biga

Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Hükumet meydanında başlayan yürüyüşe, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Celal Avcı, daire amirleri ve sporcular katıldı. Yürüyüş Bigaspor halı sahasında sonlandı.

Törende konuşma yapan Celal Avcı, 8-14 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftası kutlandığını ifade ederek, “Müdürlüğümüz sporu tabana yaymak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, hem bedenen hem ruhen sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışıyor.” dedi.

Sporcuları her alanda motive etmeyi, sporun her branşına destek vermeyi önemsemiş olduğunu belirten Biga Kaymakamı Mustafa Can; “Okul sporlarında ve kulüplerin göstermiş oldukları gerek ulusalda uluslararası, gerek yerelde başarılar elde ediyoruz. Bu vesile ile antrenörlerimize, kulüplerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Biga Gelişim Eskrim Kulübü sporcuları gösteri yaptı.

Paylaş:
Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda Altın Madalya

Spor Haberleri

Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda Altın Madalya

Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda bir altın madalya ve bir gümüş madalya

Kepez Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Orhan Okulu

Spor Haberleri

Kepez Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Orhan Okulu

Kepez Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Başpehlivan Orhan Okulu

Çanakkale’de Final Four Heyecanı Başlıyor

Spor Haberleri

Çanakkale’de Final Four Heyecanı Başlıyor

Çanakkale Belediyesi, İskele Meydanına kuracağı dev ekran televizyonla Çanakkalelilere Final Four heyecanını