24 Haziran 2019 Pazartesi

Birgül Erken 5 Madalya Birden Kazandı

Çanakkaleli milli yüzücümüz Birgül Erken, Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 5 madalya birden kazandı.

Birgül Erken 5 Madalya Birden Kazandı
Haber Giriş Tarihi: 16 Nisan 2019 13:20 Spor Haberleri

Milli sporcumuz Birgül Erken, Çanakkale’de düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 4 altın madalya birden kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Çanakkaleli rekortmen yüzücümüz, 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Spor Kulübü Derneği adına yarıştığı şampiyonada dört altın ve bir de bronz madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu. Birgül Erken, Çanakkale’de 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Serbest Dalış Dinamik- Statik-Hız Apnea Türkiye Şampiyonası’nda tüm sporcular arasında bireysel olarak en çok madalyayı kazanan sporcu oldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun düzenlediği Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi. 14 Nisan Pazar günü sona eren şampiyona da dereceye giren sporcuları kupa ve madalyaları verildi. Türkiye Şampiyonası sonuçlarına göre milli takıma seçilen sporcular 17-20 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında yarışmaya hak kazandı

Çanakkaleli milli yüzücümüz Birgül Erken, ödül töreni sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini Avrupa Şampiyonası’na sakladığını ve hedefinin dünya birinciliği olduğunu ve 9 yıldır hiç aralıksız antrenman yaptığını ifade ederek şunları söyledi: “Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazandım. Ödül töreninde peşpeşe üç kez ‘Türkiye Şampiyonu’ olarak kürsüye çıkmaktan ve ayrıca bir de bronz madalya alarak bireysel sıralamada en çok ödül alan sporcu olmaktan büyük onur duydum. Bu onur ve gururu taşımak için sorumluluk ve çalışma azmi ile doluyum. Benim için uğraş veren; üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ederim. İlginize layık olmaya çalışacağım.” dedi.

Paylaş:
Açık Hava Taekwondo Marmara Şampiyonası Yapıldı

Spor Haberleri

Açık Hava Taekwondo Marmara Şampiyonası Yapıldı

Bahar Şenlikleri kapsamında Çanakkale Taekwondo İl Temsilciliğinin düzenlediği Açık Hava Taekwondo Marmara Şampiyonası

Masa Tenisi Aday Hakem Kursu Açılacak

Spor Haberleri

Masa Tenisi Aday Hakem Kursu Açılacak

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Çanakkale İl Temsilciliği tarafından 13-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Çanakkale’de “Masa Tenisi Aday Hakem Kursu”

Çanlı Güreşçimizden Avrupa Şampiyonluğu

Spor Haberleri

Çanlı Güreşçimizden Avrupa Şampiyonluğu

Çanlı milli güreşçi Feyzullah Aktürk, İspanya'da düzenlenen 2019 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu