Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası Fenerbahçe’nin

“Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvasında, Fenerbahçe ve Altınordu FK Kupanın Sahibi Oldu.

Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası Fenerbahçe’nin
Haber Giriş Tarihi: 24 Mart 2019 18:07 Spor Haberleri

Eceabat’ta U10 ve U11 yaş gruplarında “Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvası yapıldı.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale Temsilciliği tarafından U10 ve U11 yaş gruplarına “Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvası düzenlendi.

21 Mart 2019 tarihinde başlayan turnuvaya Türkiye’den 35, Bulgaristan dan “Arda Kırcaali Spor Kulübü” katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda inşa edilen, sentetik çim sahada oynanan maçlarda final bu gün (24 Mart 2019) tamamlandı.

Fenerbahçe U11 ve Erok Spor U11 takımları arasında oynanan final karşılaşması 0-0 berabere sona erince penaltı karşılaşmalarında Fenerbahçe U11 takımı Erok Spor U11 takımını 6-5 yenerek U11 yaş grubunda şampiyon oldu.

U10 yaş gurunda ise oynanan final mücadelesinde Altınordu FK rakibi Çorlu Altınoran takımını 3-0 yenerek U10 şampiyonu oldu.
3 gün boyunca devam eden, kıran kırana mücadelelere sahne olan turnuva, çok heyecanlı geçti. Turnuvaya katılan takımlar Eceabat Gençlik Konuk Evi’nde misafir edildi.
Turnuvanın sona ermesinin ardından, yaş kategorilerinde şampiyon olan ve dereceye giren futbol takımlarına kupaları ve madalyaları verildi.

Ödül töreninin ardından turnuvaya katılan gençlere, rehberler eşliğinde “Şehitlik Turu” yaptırılacak. Gençlerimize cennet vatanımızın nasıl şartlarda kazanıldığı yerinde anlatılarak turnuva amacına ulaştırılmaya çalışılacak.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil