Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası Fenerbahçe’nin

“Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvasında, Fenerbahçe ve Altınordu FK Kupanın Sahibi Oldu.

Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası Fenerbahçe’nin
Haber Giriş Tarihi: 24 Mart 2019 18:07 Spor Haberleri

Eceabat’ta U10 ve U11 yaş gruplarında “Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvası yapıldı.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale Temsilciliği tarafından U10 ve U11 yaş gruplarına “Çanakkale Şehitlerini Anma Kupası” futbol turnuvası düzenlendi.

21 Mart 2019 tarihinde başlayan turnuvaya Türkiye’den 35, Bulgaristan dan “Arda Kırcaali Spor Kulübü” katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda inşa edilen, sentetik çim sahada oynanan maçlarda final bu gün (24 Mart 2019) tamamlandı.

Fenerbahçe U11 ve Erok Spor U11 takımları arasında oynanan final karşılaşması 0-0 berabere sona erince penaltı karşılaşmalarında Fenerbahçe U11 takımı Erok Spor U11 takımını 6-5 yenerek U11 yaş grubunda şampiyon oldu.

U10 yaş gurunda ise oynanan final mücadelesinde Altınordu FK rakibi Çorlu Altınoran takımını 3-0 yenerek U10 şampiyonu oldu.
3 gün boyunca devam eden, kıran kırana mücadelelere sahne olan turnuva, çok heyecanlı geçti. Turnuvaya katılan takımlar Eceabat Gençlik Konuk Evi’nde misafir edildi.
Turnuvanın sona ermesinin ardından, yaş kategorilerinde şampiyon olan ve dereceye giren futbol takımlarına kupaları ve madalyaları verildi.

Ödül töreninin ardından turnuvaya katılan gençlere, rehberler eşliğinde “Şehitlik Turu” yaptırılacak. Gençlerimize cennet vatanımızın nasıl şartlarda kazanıldığı yerinde anlatılarak turnuva amacına ulaştırılmaya çalışılacak.

Paylaş:
Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya

Spor Haberleri

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya

Dünya şampiyonumuz Ümit Burunlular’a Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası'na kazandığı başarı sonrasında Çanakkale’de karşılama töreni

Cimnastikte Büyük Başarı

Spor Haberleri

Cimnastikte Büyük Başarı

Cimnastikçilerimizden Bir Büyük Başarı

Türkiye Drone Şampiyonası İkinci Etap Sona Erdi

Spor Haberleri

Türkiye Drone Şampiyonası İkinci Etap Sona Erdi

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası'nın ikinci etabı, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde