Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun İkinci Etabı Tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Tekirdağ-Eceabat ikinci etabı 57. Alay'da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun İkinci Etabı Tamamlandı
Haber Giriş Tarihi: 18 Nisan 2019 11:54 Spor Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 183,3 kilometrelik Tekirdağ-Eceabat ikinci etabı tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci etabını Bora-Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett, 4 saat 11 dakika 48 saniyelik derecesiyle birinci tamamlamayı başardı.
Tekirdağ’da başlayan ikinci etap Eceabat’ta Bora Hansgrohe takımından Sam Bennett’in kazanmasıyla sona erdi. Bennett’in takım arkadaşı Avusturyalı Felix Grossschartner 2’nci, Manzana Postobon takımından Kolombiyalı Jhonatan Restrepo ise 3’ncü oldu. Turkuaz mayoyu giymeyi sürdürecek olan Bennett, yeşil mayoyu giymeye de hak kazandı. 2’inci etap sonunda düzenlenen törende kırmızı mayonun sahibi Sport Vlaanderen-Baloise takımından Belçikalı Thimo Willems oldu. Milli sporcumuz Feritcan Şamlı beyaz mayoyla mücadele etmeye devam edecek.

Bisiklet Turunun sonunda 57. Alay’da düzenlenen ödül töreninde dereceye sporculara ödüllerini Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ve federasyon yetkilileri tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 3. etabı bugün “Truva Atı” heykelinin bulunduğu Çanakkale Valiliği önünde startı veridi. Düzenlenen törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı katıldı.
Üçüncü etap Çanakkale ile Edremit arasındaki 122,6 kilometrelik parkurla devam ediyor.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil