Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi

Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi

Çanakkale Dardanel artık sosyal sorumluluk projesi olarak desteklenecek.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Süper Lig’de üç sezon mücadele eden ve Türk futboluna çok sayıda futbolcu kazandıran Çanakkale Dardanel’in Bölgesel Amatör Lig’e düşmesine ilişkin, “Uzun tartışmalar sonucunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Ören, düzenlediği basın toplantısında, takımın ekonomik durumu ve son on senede Dardanel Şirketler Grubu olarak yaptıkları parasal yardımlar ile bilgi verdi.

Çanakkale Dardanel’in Çanakkalespor olarak 1966 senesinde kurulduğunu belirten Önen; takımın 1991 senesinde Çanakkale Dardanelspor ismini aldığını açıkladı.

Takımın elli iki senelik ggeçmişi olduğunu belirten Önen, “Tam yirmi yedi seneden beri Çanakkale Dardanel’in sponsorluğunu yapıyoruz. Zor şartlara rağmen aralıksız olarak bunu yaptık.” şeklinde konuştu.

Geçmişte kulübü 3. Lig’den o zamanın 1. Ligi’ne kadar taşıyarak başarılara imza atmış olduklarını belirten Önen, şunları belirtti:

“Daha sonra oralarda tutunamadık. En başarısız senemizi maalesef kulüp olarak, geçen yıl yaşadık ve Bölgesel Amatör Lig’e düştük. Bu, hepimizi çok üzdü. Bu süreçte anladık ki bu iş için kulüplerin kaynakları çok önemli. Son on senede Dardanel Grubu şirketlerinin Çanakkale Dardanel’e yapmış olduğu katkı, 51 milyon, 360 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyor ise bunun karşılığının, bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunu bilinmesi lazım.” dedi.

Önen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Uzun tartışmalar sonunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık. Özellikle gençlere, yani altyapı olarak tanımlamış olduğumuz 13 yaşından başlayarak altı grup bir de ana takım olmak üzere yedi takım ile Çanakkale’de, ilçelerde, komşu illerdeki futbolcu gençlere sahip çıkacağız. Onlara tesislerimizde futbol oynama, eğitim imkanı ve diğer olanakları sağlayarak, onların topluma iyi birer fert ve sporcu olmalarını destekleyerek, bu işi bir sosyal sorumluluk projesi gibi yapacağız.” dedi.

Çanakkale Dardanelspor

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Lapsekispor’dan Gol Yağmuru17 Şubat 2019

Lapsekispor’dan Gol Yağmuru

Lapsekispor U-16 takımından gol yağmuru. Lapsekispor U-16 takımı, Çiçeklidede Spor ile karşılaşmış olduğu deplasman

Çanakkale Belediyespor İl Birincisi Oldu14 Şubat 2019

Çanakkale Belediyespor İl Birincisi Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu Genç Kızlar Çanakkale İl Şampiyonasında Çanakkale Belediyespor, il birincisi

Analig Masa Tenisi Karşılaşmaları Çanakkale’de Yapılacak14 Şubat 2019

Analig Masa Tenisi Karşılaşmaları Çanakkale’de Yapılacak

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Masa Tenisi müsabakaları Çanakkale’de düzenlenecek. 16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında

Voleybol Yıldız Erkekler Şampiyonu Belli Oldu14 Şubat 2019

Voleybol Yıldız Erkekler Şampiyonu Belli Oldu

Voleybol Yıldız Erkekler İl birinciliği karşılaşmaları sona erdi. 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi Okul Sporları