30 Eylül 2020 Çarşamba

Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi

Çanakkale Dardanel artık sosyal sorumluluk projesi olarak desteklenecek. Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Süper Lig’de üç sezon mücadele eden ve Türk futboluna çok sayıda futbolcu kazandıran

Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi
Haber Giriş Tarihi: 04 Ağustos 2018 12:20 Spor Haberleri

Çanakkale Dardanel artık sosyal sorumluluk projesi olarak desteklenecek.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Süper Lig’de üç sezon mücadele eden ve Türk futboluna çok sayıda futbolcu kazandıran Çanakkale Dardanel’in Bölgesel Amatör Lig’e düşmesine ilişkin, “Uzun tartışmalar sonucunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Ören, düzenlediği basın toplantısında, takımın ekonomik durumu ve son on senede Dardanel Şirketler Grubu olarak yaptıkları parasal yardımlar ile bilgi verdi.

Çanakkale Dardanel’in Çanakkalespor olarak 1966 senesinde kurulduğunu belirten Önen; takımın 1991 senesinde Çanakkale Dardanelspor ismini aldığını açıkladı.

Takımın elli iki senelik ggeçmişi olduğunu belirten Önen, “Tam yirmi yedi seneden beri Çanakkale Dardanel’in sponsorluğunu yapıyoruz. Zor şartlara rağmen aralıksız olarak bunu yaptık.” şeklinde konuştu.

Geçmişte kulübü 3. Lig’den o zamanın 1. Ligi’ne kadar taşıyarak başarılara imza atmış olduklarını belirten Önen, şunları belirtti:

“Daha sonra oralarda tutunamadık. En başarısız senemizi maalesef kulüp olarak, geçen yıl yaşadık ve Bölgesel Amatör Lig’e düştük. Bu, hepimizi çok üzdü. Bu süreçte anladık ki bu iş için kulüplerin kaynakları çok önemli. Son on senede Dardanel Grubu şirketlerinin Çanakkale Dardanel’e yapmış olduğu katkı, 51 milyon, 360 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyor ise bunun karşılığının, bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunu bilinmesi lazım.” dedi.

Önen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Uzun tartışmalar sonunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık. Özellikle gençlere, yani altyapı olarak tanımlamış olduğumuz 13 yaşından başlayarak altı grup bir de ana takım olmak üzere yedi takım ile Çanakkale’de, ilçelerde, komşu illerdeki futbolcu gençlere sahip çıkacağız. Onlara tesislerimizde futbol oynama, eğitim imkanı ve diğer olanakları sağlayarak, onların topluma iyi birer fert ve sporcu olmalarını destekleyerek, bu işi bir sosyal sorumluluk projesi gibi yapacağız.” dedi.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil