Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi

Dardanelspor Artık Sosyal Sorumluluk Projesi

Çanakkale Dardanel artık sosyal sorumluluk projesi olarak desteklenecek.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Süper Lig’de üç sezon mücadele eden ve Türk futboluna çok sayıda futbolcu kazandıran Çanakkale Dardanel’in Bölgesel Amatör Lig’e düşmesine ilişkin, “Uzun tartışmalar sonucunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Ören, düzenlediği basın toplantısında, takımın ekonomik durumu ve son on senede Dardanel Şirketler Grubu olarak yaptıkları parasal yardımlar ile bilgi verdi.

Çanakkale Dardanel’in Çanakkalespor olarak 1966 senesinde kurulduğunu belirten Önen; takımın 1991 senesinde Çanakkale Dardanelspor ismini aldığını açıkladı.

Takımın elli iki senelik ggeçmişi olduğunu belirten Önen, “Tam yirmi yedi seneden beri Çanakkale Dardanel’in sponsorluğunu yapıyoruz. Zor şartlara rağmen aralıksız olarak bunu yaptık.” şeklinde konuştu.

Geçmişte kulübü 3. Lig’den o zamanın 1. Ligi’ne kadar taşıyarak başarılara imza atmış olduklarını belirten Önen, şunları belirtti:

“Daha sonra oralarda tutunamadık. En başarısız senemizi maalesef kulüp olarak, geçen yıl yaşadık ve Bölgesel Amatör Lig’e düştük. Bu, hepimizi çok üzdü. Bu süreçte anladık ki bu iş için kulüplerin kaynakları çok önemli. Son on senede Dardanel Grubu şirketlerinin Çanakkale Dardanel’e yapmış olduğu katkı, 51 milyon, 360 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyor ise bunun karşılığının, bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunu bilinmesi lazım.” dedi.

Önen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Uzun tartışmalar sonunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel’i destekleme kararı aldık. Özellikle gençlere, yani altyapı olarak tanımlamış olduğumuz 13 yaşından başlayarak altı grup bir de ana takım olmak üzere yedi takım ile Çanakkale’de, ilçelerde, komşu illerdeki futbolcu gençlere sahip çıkacağız. Onlara tesislerimizde futbol oynama, eğitim imkanı ve diğer olanakları sağlayarak, onların topluma iyi birer fert ve sporcu olmalarını destekleyerek, bu işi bir sosyal sorumluluk projesi gibi yapacağız.” dedi.

Çanakkale Dardanelspor

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Boğazın Sultanları Fenerbahçe’yi Ağırlayacak04 Aralık 2018

Boğazın Sultanları Fenerbahçe’yi Ağırlayacak

Çanakkale Belediyespor, Fenerbahçe ile karşılaşacak. Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 8 Aralık 2018 Cumartesi

Çanakkale U19 Ligine Katılan Takımlar Belli Oldu27 Kasım 2018

Çanakkale U19 Ligine Katılan Takımlar Belli Oldu

Çanakkale U19 Ligine katılacaklarını bildiren kulüpler belli oldu. 2018- 2019 Sezonu Çanakkale U19 Ligine

Bigaspor Zirve Takibine Devam Ediyor27 Kasım 2018

Bigaspor Zirve Takibine Devam Ediyor

Bigaspor, Modafenspor ile karşılaştı. Bölgesel Amatör Lig 11. Grup takımlarından Bigaspor, deplasmanda Modafenspor ile

Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu Birinci Oldu27 Kasım 2018

Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu Birinci Oldu

24 Kasım Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası yapılan final maçı ile sonuçlandı. Çanakkale İl Milli