28 Eylül 2023 Perşembe

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya

Dünya şampiyonumuz Ümit Burunlular’a Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası'na kazandığı başarı sonrasında Çanakkale’de karşılama töreni yapıldı.

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya
Haber Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2019 17:34 Spor Haberleri

Ağır Sıklet Sol Kol ve Sağ Kol Bilek Güreşi Dünya ve Avrupa Şampiyonumuz Ümit Burunlular ve Antrenörü Serkan Soycan Yaylacı’yı için Çanakkale İskelesinde karşılama düzenlendi.

Çanakkaleli milli sporcumuz Ümit Burunlular büyükler kategorisinde +75 kilo sağ ve sol kolda altın madalya kazandı. Organizasyonda ayrıca açık sıklet kategorisinde de yarışan Ümit Burunlular büyükler sağ kolda da altın madalya kazandı.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası’na 22 ülkeden 300’e yakın sporcu katıldı. Milli sporcularımız turnuvada 3 altın, 2 gümüş ve bir bronz olmak üzere toplam 6 madalya elde etti.

Dün sona eren turnuvada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda dereceye giren milli sporcumuz Ümit Burunları Zagreb’de ziyaret ederek tebrik etti.

Bu gün İskele meydanında Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü milli sporcumuz için karşılama töreni düzenledi. Karşılama törenine Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, şube müdürleri ve sporcular ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil