Gelibolulu Sporculardan 2 Türkiye Şampiyonluğu

Gelibolu Triatlon Spor Kulübü sporcuları Modern Pentatlon Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nda 2 Türkiye şampiyonluğu kazandı.

Gelibolulu Sporculardan 2 Türkiye Şampiyonluğu
Haber Giriş Tarihi: 20 Nisan 2019 14:56 Spor Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Modern Pentatlon Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nda Gelibolulu sporcular 2 Türkiye şampiyonluğu kazandı.

Alanya’da gerçekleştirilen şampiyona 19 Nisan tarihinde başladı. 19-20-21 Nisan tarihleri arasında 3 gün sürecek şampiyonanın ev sahipliğini Alanya Belediyesi gerçekleştiriyor.

623 sporcunun katıldığı ilk gün yarışlarında sporcular, triathle mix 11 yaş altı, 13 yaş altı, 15 yaş altı, 17 yaş altı, 19 yaş altı, gençler ve büyükler, biathle mix 9 yaş altı, 11 yaş altı, 13 yaş altı, 15 yaş altı, 17 yaş altı, 19 yaş altı, gençler ve büyükler kategorilerinde mücadele etti.
Çanakkale’mizin temsilcisi Gelibolu Triatlon Spor Kulübü sporcuları, Türkiye Kupası Biathle Mix takım yarışlarında genç erkekler U 11 kategorisinde Abdullah Yıldırım ve genç kızlar U 11 kategorisinde Dilara Serbest Türkiye Şampiyonluğunu kazandı.

Yüksek seviyede sabır, fiziksel sağlamlık gerektiren Modern Pentatlon, Atıcılık, Eskrim, Yüzme, Binicilik ve Atletizm den oluşan spor dallarının birleşiminden oluşmaktadır.
Yarın sona erecek olan Modern Pentatlon Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nda Gelibolu Triatlon Spor Kulübü sporcuları çeşitli yaş kategorilerinde yarışmalara devam ederek madalya almayı hedefliyorlar.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil