Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor ödüllerinden biri olan "19 Mayıs 1919'un 100. Yılı Amatör Spor Haftası Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri" görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri
Haber Giriş Tarihi: 15 Ekim 2019 12:00 Spor Haberleri

19 Mayıs 1919’un 100. Yılı Amatör Spor Haftası Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale’nin en büyük spor ödüllerinden biri olan “19 Mayıs 1919’un 100. Yılı Amatör Spor Haftası Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri” görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

İçdaş Kongre Merkezi’nde yapılan organizasyona Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr.Firuz Erdil, İl Müdürleri, Belediye Başkanları, çok sayıda protokol üyeleri, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Kaleninsesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlker Ülker günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında bu özel geceye katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür ederek sözlerine başladı ve ‘Barış Pınarı Harekatı’na da değinerek şehit düşen askerlere rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.
Sporcularımıza ödüllerini veren Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise, “Kaleninsesi, kalenin çocuklarını, gençlerini ödüllendiriyor. Kendilerine öncelikle teşekkür ediyorum. Sporcularımızı da tebrik ediyor, başarılar diliyorum. 2019 yılı, Çanakkale için gençlik ve spor yılı oldu. Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Çanakkale’mizde 2 dev projeyi hayata geçiriyor. Güzelyalı’daki Sporcu Kamp Eğitim Merkezi 100 trilyonluk bir yatırım. Çanakkale’ye çok yakışacak. Merkez’de de Spor Salonu, yine Çanakkale’mize çok yakışacak” şeklinde konuştu.

Programa katılan bir diğer isim olan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da yaptığı konuşmada böylesine bir organizasyona katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, başta İlker Ülker olmak üzere emeği geçen isimlere teşekkür etti.

Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, tüm sporcularımızı tebrik ederek başarılarının devamını dilediğini söyledi.

Heyecan dolu anlara sahne olan organizasyonda, 23 branşta toplam 340 sporcuya, hakemlere ve spora destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi.

Paylaş:
Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil

Çanakkale Belediyespor’da Toplu İmza Töreni

Spor Haberleri

Çanakkale Belediyespor’da Toplu İmza Töreni

Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde mücadele edecek Çanakkale Belediyespor'da yeni oyuncular ile toplu imza töreni