17 Ağustos 2019 Cumartesi

Karate Şampiyonasında Çanakkale’den İnanılmaz Başarı

Romanya'da düzenlenen 10. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 41 Ülkeden 1418 sporcu katıldığı şampiyonada Çanakkaleli milli sporculardan muhteşem başarı geldi.

Karate Şampiyonasında Çanakkale’den İnanılmaz Başarı
Haber Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2019 16:41 Spor Haberleri

Dünya Karate Şampiyonasında Ülkemizi temsil eden Çanakkaleli sporcular mükemmel maçlar çıkartarak üstün başarı sergilediler.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen 10. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 41 Ülkeden 1418 sporcu katıldı. Türkiye takımlar düzeyinde toplamda 6 Altın, 13 Gümüş, 12 Bronz madalya kazandı.
24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen dünya turnuvasında Çanakkale karate takımları 4 kategoride mücadele ederek 4 Altın, 6 Gümüş ve 6 Bronz madalya ile en çok derece elde eden şehir oldu.

Çanakkale spor kulüplerinde madalya kazanan milli sporcularımız.
Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Özgür Bulut Tüzüner 2 altın, Kaan Kirman Ege 1 gümüş, Deniz Türker 1 bronz, Alparslan Öz 1 bronz, takım olarak ta 1 gümüş madalya kazandı.
1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusuları Bahar Koray 1 altın ve 1 bronz madalya, Yıldıray Uğural 1 altın, Muhammed Emin Orhan 1 gümüş madalya kazandı.
Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü, Yiğit Kırat 1 gümüş ve 2 bronz, Beyza Akkaya 1 gümüş, Belinay Aydın 1 gümüş, Boğaç Berke Eker 1 bronz madalya kazandı.

Mücadeleye katılan Çanakkale karate Takımlarının elde ettiği madalyalar;
Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü 2 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz
1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü 2 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz
Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü, 3 Gümüş, 3 Bronz.

Paylaş:
Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya

Spor Haberleri

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Altın Madalya

Dünya şampiyonumuz Ümit Burunlular’a Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası'na kazandığı başarı sonrasında Çanakkale’de karşılama töreni

Cimnastikte Büyük Başarı

Spor Haberleri

Cimnastikte Büyük Başarı

Cimnastikçilerimizden Bir Büyük Başarı

Türkiye Drone Şampiyonası İkinci Etap Sona Erdi

Spor Haberleri

Türkiye Drone Şampiyonası İkinci Etap Sona Erdi

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası'nın ikinci etabı, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde