04 Temmuz 2022 Pazartesi

Karate Şampiyonasında Çanakkale’den İnanılmaz Başarı

Romanya'da düzenlenen 10. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 41 Ülkeden 1418 sporcu katıldığı şampiyonada Çanakkaleli milli sporculardan muhteşem başarı geldi.

Karate Şampiyonasında Çanakkale’den İnanılmaz Başarı
Haber Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2019 16:41 Spor Haberleri

Dünya Karate Şampiyonasında Ülkemizi temsil eden Çanakkaleli sporcular mükemmel maçlar çıkartarak üstün başarı sergilediler.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen 10. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 41 Ülkeden 1418 sporcu katıldı. Türkiye takımlar düzeyinde toplamda 6 Altın, 13 Gümüş, 12 Bronz madalya kazandı.
24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen dünya turnuvasında Çanakkale karate takımları 4 kategoride mücadele ederek 4 Altın, 6 Gümüş ve 6 Bronz madalya ile en çok derece elde eden şehir oldu.

Çanakkale spor kulüplerinde madalya kazanan milli sporcularımız.
Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Özgür Bulut Tüzüner 2 altın, Kaan Kirman Ege 1 gümüş, Deniz Türker 1 bronz, Alparslan Öz 1 bronz, takım olarak ta 1 gümüş madalya kazandı.
1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusuları Bahar Koray 1 altın ve 1 bronz madalya, Yıldıray Uğural 1 altın, Muhammed Emin Orhan 1 gümüş madalya kazandı.
Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü, Yiğit Kırat 1 gümüş ve 2 bronz, Beyza Akkaya 1 gümüş, Belinay Aydın 1 gümüş, Boğaç Berke Eker 1 bronz madalya kazandı.

Mücadeleye katılan Çanakkale karate Takımlarının elde ettiği madalyalar;
Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü 2 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz
1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü 2 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz
Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü, 3 Gümüş, 3 Bronz.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil