Karate Türkiye Birinciliği Bu Gün Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Karate Federasyonu organizasyonuyla, Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği Eceabat'ta başladı.

Karate Türkiye Birinciliği Bu Gün Başladı
Haber Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2019 19:40 Spor Haberleri

Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği, Eceabat ilçesinde başladı.

Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği Turnuvası, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Karate Federasyonu organizasyonuyla, 35 ilden 260 sporcunun katılımıyla Eceabat Spor salonunda açılışı yapıldı.

Eceabat Gençlik Konukevi’nin açılmasıyla beraber birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapmaya başlayan Eceabat bu kez ulusal spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, organizasyonun açılışında yaptığı konuşmada, karatenin aynı zamanda saygı, sevgi ve dostluk sporu olduğunu söyleyerek, turnuvanın Çanakkale’de yapılmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, “Birbirinize karşı yaptığınız hamlelerde göstermiş olduğunuz duyarlılık, sporun dostluk, kardeşlik olduğunun hem ülkemize hem dünyaya yayılmasında önemli olacaktır.” diye konuştu.

Çanakkale Karate İl Temsilcisi Süleyman Orhan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’e katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Yıldız kız ve erkekler kata ile kumite kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve belgeleri verilmesiyle program son buldu.

Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği, 11 Mayıs ve 12 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan karşılaşmalar yarın final müsabakalarının yapılmasıyla sona erecek.

Paylaş:
Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda Altın Madalya

Spor Haberleri

Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda Altın Madalya

Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda bir altın madalya ve bir gümüş madalya

Kepez Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Orhan Okulu

Spor Haberleri

Kepez Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Orhan Okulu

Kepez Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Başpehlivan Orhan Okulu

Çanakkale’de Final Four Heyecanı Başlıyor

Spor Haberleri

Çanakkale’de Final Four Heyecanı Başlıyor

Çanakkale Belediyesi, İskele Meydanına kuracağı dev ekran televizyonla Çanakkalelilere Final Four heyecanını