02 Aralık 2023 Cumartesi

Şampiyon Bozcaadaspor

Çanakkale Süper Amatör Ligi’nde Bozcaadaspor Geliboluspor'u penaltılar sonunda 9:8 yenerek şampiyon oldu.

Şampiyon Bozcaadaspor
Haber Giriş Tarihi: 20 Nisan 2019 17:54 Güncelleme: Spor Haberleri

Çanakkale Süper Amatör Ligi’nde şampiyon Bozcaadaspor oldu.

Geçtiğimiz hafta sona eren Çanakkale Süper Amatör Ligi’ni eşit puanla tamamlayan Geliboluspor ve Bozcaadaspor bu gün şampiyonluk mücadelesine çıktı.
18 Mart Stadyumu’nda oynanan karşılaşma sonrasında kazanan Bozcaadaspor, Çanakkale Süper Amatör Ligi Şampiyonu oldu.
Geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşmalar sonrasında ligi aynı puanla bitiren Bozcaadaspor ile Geliboluspor un arasındaki eşitlik, bütün şartlara rağmen devam ettiğinden dolayı, Çanakkale Futbol İl Tertip Kurulunun 16.04.2019 Salı günü yapılan Haftalık Olağan Toplantısın sonunda, 2018-2019 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitapçığının 10.maddesindeki “Puanları Eşit Olan Takımların Derecelerinin Belirlenmesi” maddesinin (a) bendine göre, Bozcaadaspor ve Geliboluspor’ un tek maç eleminasyon usulüne göre bir maç yapmalarına ve kazanan takımın üstün sayılarak nihai sonucun alınmasına karar verilmişti.

Hakem Halil Uysal’ın yönettiği saat 15:00’da başlayan karşılaşmada Geliboluspor 21. dk da attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci yarısında Geliboluspor 1, Bozcaadaspor 2 gol atarak durumu 2:2 ye getirdi. 90 dakikanın sonunda eşitlik bozulmayınca karşılaşma uzatmalara gitti.
Uzatmaların ikinci devresinde son 5 dakikada verilen penaltıyı gole çeviren Bozcaadaspor skoru 3:2 ye getirdi. Geliboluspor bitime dakikalar kala attığı golle durumu 3:3’e getirdi.
Uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca penaltılara giden karşılaşmada, karşılıklı gole dönüşen penaltılar sonunda eşitlik bozulmayınca seri penaltılara geçildi. İlk seri penaltıyı Geliboluspor kaçırınca Bozcaada gole çevirerek şampiyon oldu.

Tarafsız saha olarak belirlenen 18 Mart Stadyumu’nda, sezonun şampiyonunun belirleneceği karşılaşmaya taraftarlar otobüslerle gelerek yoğun ilgi gösterdi. Zaman zaman sert mücadelelerin yaşandığı mücadelenin ardından Şampiyon olan Bozcaadaspor futbolcuları tribünlere giderek taraftarlarıyla birlikte sevinç yaşadı.

Paylaş:
Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Spor Haberleri

Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri

Kaleninsesi Gazetesi’nin, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte düzenlediği Çanakkale'nin en büyük spor

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

Spor Haberleri

Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda erkeklerde

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Spor Haberleri

Hasan Akçalı: Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda

Çanakkaleli sporcumuz Hasan Akçalı, Eylül ayında Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale'mizi temsil