Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Umurbey Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” 11-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Umurbey Belediyesi geçtiğimiz sene yoğum katılım ile ilkini düzenlendiği ve spor otoritelerinden tam not alan sokak basketbolu turnuvasının ikincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.“2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” ismi ile 11-15 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan karşılaşmalara kordonda bulunan Çağlar Kaynak Basketbol Sahası ev sahipliği yapacak.Bir önceki sene kırk altı takımın katıldığı, bu sene de yüksek katılımın beklendiği turnuvada boy gösterecek olan takımlar, çeşitli yaş kategorilerinde birincilik kupasına ulaşabilmek adına ter dökecek.

Turnuvaya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Sami Yavaş, imkanlar dahilinde sporcunun ve sporcunun yanında olmaya her zaman özen göstermiş olduklarını belirtti.

Geçen sene ilki düzenlenen sokak basketbolu turnuvasında hem katılım hem de seyirci anlamında büyük bir ilgi ile karşılaştıklarını, bunun da kendileri adına memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Başkan Yavaş, “Halkımızın göstermiş olduğu teveccüh, bu turnuvayı geleneksel hale getirme adına bizleri teşvik etti. En büyük amacımız, gençlerimize, çocuklarımıza sporu sevdirmek. Bunun yanı sıra spor aracılığı ile onları zararlı alışkanlıklardan koruyabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

Ayrıca, Çanakkale adına ayrı bir anlam taşıyan 2018 Troya Yılı’na katkı sağlamak adına bu seneki turnuvanın adını “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” koymuş olduklarını belirtti.

basketbol Lapseki Sami Yavaş

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Türkiye Triatlon Finalinde Gelibolu Damgası24 Eylül 2018

Türkiye Triatlon Finalinde Gelibolu Damgası

Gelibolu Spor ve Gelibolu Triatlon Spor Kulübü sporcuları farklı branşlarda katıldıkları Alanya’da gerçekleştirilen turnuvadan

Baja Troia Turkey 2018 Tarihleri Belli Oldu20 Eylül 2018

Baja Troia Turkey 2018 Tarihleri Belli Oldu

İstanbul Off Road Kulübü tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Baja Troia Turkey

Boğazın Sultanlarından İmza Şöleni20 Eylül 2018

Boğazın Sultanlarından İmza Şöleni

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi ekiplerinden Çanakkale Belediyespor, altı oyuncu ile sözleşme imzaladı. Çanakkale

Biga’nın Kurtuluşu İçin Ter Döktüler11 Eylül 2018

Biga’nın Kurtuluşu İçin Ter Döktüler

Kurtuluş Futbol Turnuvası kapsamında dört takım 6altımaç yapacak. 10, 11 ve 12 yaş grubu