Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Umurbey Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” 11-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Umurbey Belediyesi geçtiğimiz sene yoğum katılım ile ilkini düzenlendiği ve spor otoritelerinden tam not alan sokak basketbolu turnuvasının ikincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.“2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” ismi ile 11-15 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan karşılaşmalara kordonda bulunan Çağlar Kaynak Basketbol Sahası ev sahipliği yapacak.Bir önceki sene kırk altı takımın katıldığı, bu sene de yüksek katılımın beklendiği turnuvada boy gösterecek olan takımlar, çeşitli yaş kategorilerinde birincilik kupasına ulaşabilmek adına ter dökecek.

Turnuvaya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Sami Yavaş, imkanlar dahilinde sporcunun ve sporcunun yanında olmaya her zaman özen göstermiş olduklarını belirtti.

Geçen sene ilki düzenlenen sokak basketbolu turnuvasında hem katılım hem de seyirci anlamında büyük bir ilgi ile karşılaştıklarını, bunun da kendileri adına memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Başkan Yavaş, “Halkımızın göstermiş olduğu teveccüh, bu turnuvayı geleneksel hale getirme adına bizleri teşvik etti. En büyük amacımız, gençlerimize, çocuklarımıza sporu sevdirmek. Bunun yanı sıra spor aracılığı ile onları zararlı alışkanlıklardan koruyabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

Ayrıca, Çanakkale adına ayrı bir anlam taşıyan 2018 Troya Yılı’na katkı sağlamak adına bu seneki turnuvanın adını “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” koymuş olduklarını belirtti.

basketbol Lapseki Sami Yavaş

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Geleneksel Lapseki Plaj Voleybolu Başlıyor18 Temmuz 2018

Geleneksel Lapseki Plaj Voleybolu Başlıyor

Bu sene 21.’si düzenlenecek olan Lapseki Belediyesi Plaj Voleybolu Turnuvası 27, 28, 29 Temmuz

Cansu Aydınoğulları İle Sözleşme İmzalandı18 Temmuz 2018

Cansu Aydınoğulları İle Sözleşme İmzalandı

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek olan Çanakkale Belediyespor, kulüp binasında gerçekleşen tören ile

Umurbey Belediyespor Troya Kupası Tamamlandı16 Temmuz 2018

Umurbey Belediyespor Troya Kupası Tamamlandı

Dün tamamlanan maçların ardından 2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası ödül töreniyle sona erdi. Umurbey

Barbarossa Cup Yelken Yarışları Başladı15 Temmuz 2018

Barbarossa Cup Yelken Yarışları Başladı

2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları Biga’da başladı. Karabiga