Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Sokak Basketbolu Rüzgarı Devam Ediyor

Umurbey Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” 11-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Umurbey Belediyesi geçtiğimiz sene yoğum katılım ile ilkini düzenlendiği ve spor otoritelerinden tam not alan sokak basketbolu turnuvasının ikincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.“2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” ismi ile 11-15 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan karşılaşmalara kordonda bulunan Çağlar Kaynak Basketbol Sahası ev sahipliği yapacak.Bir önceki sene kırk altı takımın katıldığı, bu sene de yüksek katılımın beklendiği turnuvada boy gösterecek olan takımlar, çeşitli yaş kategorilerinde birincilik kupasına ulaşabilmek adına ter dökecek.

Turnuvaya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Sami Yavaş, imkanlar dahilinde sporcunun ve sporcunun yanında olmaya her zaman özen göstermiş olduklarını belirtti.

Geçen sene ilki düzenlenen sokak basketbolu turnuvasında hem katılım hem de seyirci anlamında büyük bir ilgi ile karşılaştıklarını, bunun da kendileri adına memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Başkan Yavaş, “Halkımızın göstermiş olduğu teveccüh, bu turnuvayı geleneksel hale getirme adına bizleri teşvik etti. En büyük amacımız, gençlerimize, çocuklarımıza sporu sevdirmek. Bunun yanı sıra spor aracılığı ile onları zararlı alışkanlıklardan koruyabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

Ayrıca, Çanakkale adına ayrı bir anlam taşıyan 2018 Troya Yılı’na katkı sağlamak adına bu seneki turnuvanın adını “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” koymuş olduklarını belirtti.

basketbol Lapseki Sami Yavaş

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sultanların 4. Hafta Rakibi Halkbank12 Kasım 2018

Sultanların 4. Hafta Rakibi Halkbank

Çanakkale Belediyespor’un 4. hafta rakibi Halkbank. Vestel Venüs Sultanlar Liginde mücadele veren Çanakkale Belediyespor,

Yüzmede Birinci Çanakkale Belediyespor12 Kasım 2018

Yüzmede Birinci Çanakkale Belediyespor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yüzme Müsabakaları’nda Çanakkale Belediyespor birinci oldu. 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde

Rakip Aydın Büyükşehir Belediyespor05 Kasım 2018

Rakip Aydın Büyükşehir Belediyespor

Çanakkale Belediyespor, Aydın Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak. Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Çanakkale

24 Kasım Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası Başladı03 Kasım 2018

24 Kasım Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası Başladı

24 Kasım Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası başladı. Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün sahipliğinde, Merkez