18 Ağustos 2019 Pazar

“Birlikte Savaş Uçağı Üretebiliriz”

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını eleştirerek, Türkiye ve İran’ın savunma sanayisi alanında iş birliği yapabilecek olduğunu belirtti. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dost ve komşu ülkeler olarak Türkiye

“Birlikte Savaş Uçağı Üretebiliriz”
Haber Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2018 14:21 Güncelleme: Ulusal Haberler

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını eleştirerek, Türkiye ve İran’ın savunma sanayisi alanında iş birliği yapabilecek olduğunu belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dost ve komşu ülkeler olarak Türkiye ile İran’ın savunma sanayisi alanında iş birlikteliği yapabileceğini ve savaş uçağı üretebileceğini belirtti.

Başkan Tahran’da düzenlenen İran yapımı Kevser savaş jeti tanıtım toplantısında konuşan Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri yaptırımları ve komşu ülkeler ile ilişkilere dair değerlendirme yaptı.

Komşu ve dost ülkelerden Pakistan ve Türkiye ile savunma alanında iş birlikteliği yapabileceklerini vurgulayan İran Cumhurbaşkanı, bu ülkelerin beraber çalışması durumunda savaş uçağı üretebileceklerini ve daha fazlasını da yapabilecek kapasitelerinin olduğunu belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını eleştiren Ruhani, İran’ın komşu ülkeler ile daha fazla iş birliğinden yana olduğunun altını çizdi.

Ruhani ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyada güvenilmez bir devlet olmuş olduğunu savunarak, “ABD, İran’a saldırması durumunda maliyetinin kendileri için çok ağır olacak olduğunu çok iyi biliyor.” açıklamasında bulundu.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını