18 Nisan 2019 Perşembe

Çanakkaleli Ahmet Ercan Çorbacı Tümgeneral Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 saat süren Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Toplantıda alınan karar ile hemşehrilimiz Ahmet Ercan Çorbacı Tümgeneral oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve

Çanakkaleli Ahmet Ercan Çorbacı Tümgeneral Oldu
Haber Giriş Tarihi: 03 Ağustos 2018 21:05 Ulusal Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 saat süren Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Toplantıda alınan karar ile hemşehrilimiz Ahmet Ercan Çorbacı Tümgeneral oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 saat süren Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında Türkiye Silahlı Kuvvetleri’ndeki terfi ve emeklilik işlemleri ele alınarak karara bağlandı. Karar sonucunda Çanakkaleli Ahmet Ercan Çorbacı, Tuğgenerallik görevinden Tümgeneral görevine yükseldi.

Tuğgenerallikten Tümgenerallik görevine terfi eden Ahmet Ercan Çorbacı, askerlik hayatını komando olarak geçirdi. İhtisas kurslarını başarı ile tamamlayan Çorbacı, Özel Kuvvetlerde uzun süredir görevini yürütüyordu.

Darbe girişimi sırasında Zekai Aksakallı’nın güvendiği ekipte yer aldığı ve Aksakallı ile operasyonlara katılmış olduğu da öğrenildi.

Tümgeneral Nedir?

Birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi tümen komutanlığı olan ve Tuğgeneral ile Korgeneral arasında bulunan askeri rütbedir.

Paylaş:
Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını

İzmir’de 18 Mart Konferansı

Ulusal Haberler

İzmir’de 18 Mart Konferansı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde ‘Siperin Ardındaki Çanakkale’ başlıklı konferans