Emekliler İçin Bayram İkramiyesi Tarihi Belli Oldu

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin ne zaman ödenecek olduğunu açıkladı. Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin SSK VE Bağ-Kur emeklilerine

Emekliler İçin Bayram İkramiyesi Tarihi Belli Oldu
Haber Giriş Tarihi: 07 Ağustos 2018 16:04 Ulusal Haberler

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin ne zaman ödenecek olduğunu açıkladı.

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin SSK VE Bağ-Kur emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta ödeneceğini açıkladı.

Bakan Selçuk, yapmış olduğu yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da bayram ikramiyesi ödemeleri ile emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini bildirerek, şunları söyledi:

“SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos’ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Buram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun.”

Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek.

Emeklilere yapılacak bayram ödemesinin dosya başına bin Türk Lirası olacağını belirten Selçuk, şu açıklamaları yaptı:

“Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ya da aylık olmakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, meslek hastalığı ve iş kazası sigortasından sürekli iş görmezlik gelirli almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.” dedi.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını