Hangi Emekliler 750Tl Alacak

Ak Parti hükümetinin her bayram emeklilere vermeyi taahhüt ettiği bayram ikramiyeleri yatmaya başladı. 1000 Tl olarak açıklanan bayram ikramiyesi milyonlarca SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin hesaplarında görünmeye başladı. Çanakkale’de yaşayan bazı

Hangi Emekliler 750Tl Alacak
Haber Giriş Tarihi: 08 Haziran 2018 23:43 Ulusal Haberler

Ak Parti hükümetinin her bayram emeklilere vermeyi taahhüt ettiği bayram ikramiyeleri yatmaya başladı.

1000 Tl olarak açıklanan bayram ikramiyesi milyonlarca SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin hesaplarında görünmeye başladı.

Çanakkale’de yaşayan bazı emekliler 1000tl alırken bazı emeklilerin ise 750 tl aldığı görüldü. Sosyal medya üzerinde yaşanan tartışmalarda kafa karışıklığına sebep oldu.

Yaptığımız araştırmaya göre hükümet ikramiyelerin dağıtımında belirli şartlara göre ödeme yapıyor.

750 Tl ikramiye alan emekliler; Vefat eden emeklilerin aylık maaşlarını alan eşler 750 tl emekli ikramiyesi alacak. Yüzde 75 oranında maaş alan bir eşe 750 lira ödenecek.
Hem kocasından hem babasından veya annesinden ölüm aylığı alan kişiler de ikramiye alacak. Bu kişilerin ikramiyesi iki dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı daha yüksek ise o baz alınarak ödenecek. Çifte yerine yüksek orandan ödeme olacak. İş kazası geçiren ve sürekli iş göremezlik parası alanlar için bayram ikramiyesi de iş göremezlik oranına göre hesaplanacak. İş göremezlik oranı kaç ise ona göre ikramiye verilecek.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını