18 Ağustos 2019 Pazar

Saros Körfezi’ne Dev Doğalgaz Limanı

Edirne’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyü sahilinde, BOTAŞ tarafından yapılması planlanan yeniden gazlaştırma terminali ve Kara Boru Hattı Projesi için alınan acele kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanı Recep

Saros Körfezi’ne Dev Doğalgaz Limanı
Haber Giriş Tarihi: 06 Ağustos 2018 14:29 Ulusal Haberler

Edirne’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyü sahilinde, BOTAŞ tarafından yapılması planlanan yeniden gazlaştırma terminali ve Kara Boru Hattı Projesi için alınan acele kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Keşan’a bağlı Sazlıdere köyü sahili sınırları içerisinde Saros FSRU Gemi İskelesi yapılması adına kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yürürlüğe girdi.

Yapılacak olan iskele ile doğalgaz taşıyan dev yük gemileri Saros Körfezi’ne giriş çıkış yapar duruma gelecek.

Saros FSRU Gemi İskelesi projesi kapsamında, Saros Körfezi’nde yüz bin ton ağırlık taşıma kapasitesine sahip, lng depolama ve gazlaştırma (FSRU) gemilerinin bağlanabilmesi için iskele ve dolgu platformu inşa edilmesinin planlanmış olduğu bildirildi. Plan alanı içerisinde hiçbir yapının bulunmadığı bilgisine de yer verilen proje kapmasında kurulacak iskeleye yanaşması düşünülen FSRU gemileri ile getirilecek doğal gazın BOTAŞ’a ait doğal gaz ana iletim hattına bağlantısı adına gemilerin bulunduğu noktadan kıyıya kadar iskele üstü boru hattı sisteminin kurulacağı ve devamında ana iletim hattına kadar kara boru hattı ile taşınacağı bilgisi verildi.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını