Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nin tam kanunsuzluk maddesi gereğince iptali için başvuruda bulundu.

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 08 Mayıs 2019 14:50 Ulusal Haberler

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu’na giderek İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinin tamamının iptali için başvuru yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul’un tamamında seçimlerim yenilenmesi amacıyla tam kanunsuzluk başvurusunu Yüksek Seçim Kurulu’na yaptı.

CHP başvuru dilekçesinde, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük tespiti nedeniyle İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında yerel seçimlerin iptal edilmesi istemi yer aldı.

Muharrem Erkek YSK’da yaptığı basın açıklamasında, aynı olayların 24 Haziran seçimlerinde de olduğunu ifade ederek, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de şaibeli olduğunu ifade ederek. “Tam kanunsuzlukta süre şartı aranmaz, bir tam kanunsuzluk ortaya çıkmışsa eğer, YSK kendi iptal kararıyla, kamu görevlisi olmayanlar görev yaptığı ve bu da seçimin iptalini gerektirir diyorsa, o zaman 24 Haziran seçimlerini de iptal etmek zorunda.” Dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul’da iptal edilen seçimlerle birlikte 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de iptalini istedi.

Paylaş:
Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını

İzmir’de 18 Mart Konferansı

Ulusal Haberler

İzmir’de 18 Mart Konferansı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde ‘Siperin Ardındaki Çanakkale’ başlıklı konferans