Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak
Haber Giriş Tarihi: 08 Nisan 2019 17:55 Ulusal Haberler

Türkiye ve Rusya Federasyonu tarafından karşılıklı olarak ilan edilen “2019 Kültür ve Turizm Yılı”nın açılışını Troya Operası yapacak.

Rusya-Türkiye Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı’nın resmi açılışı, Rusların dünyaca ünlü tarihi Bolşoy Tiyatrosu’nda Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan Troya Operası ile yapılacak. 1500 kişinin izleyeceği Troya Operası’nın oyuncu kadrosunda 12 yıl sonra sahnelere dönen ünlü balet Tan Sağtürk de yer alacak.

Konu hakkında gazetecilere yazılı açıklama gönderen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2018 Troya Yılı’na vurgu yaparak, “Troya yılının ilan edilmesi ve akabinde yapılan organizasyonlar, hazineleri anlatan belgeselin çekilmesiyle ülkemizin, Çanakkalemizin tanınırlığı arttı. Çanakkalemizin bir değeri daha gün yüzüne çıkarılarak şehrimize turizm alanında değer kazandırıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da talebiyle büyük bir katılımla açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesinin ziyaretçi sayısı 600 binleri aştı. Bu çok önemli bir rakam. 2018 yılını geride bırakmamıza rağmen Troya Yılı etkisini devam ettiriyor. “ ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını

İzmir’de 18 Mart Konferansı

Ulusal Haberler

İzmir’de 18 Mart Konferansı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde ‘Siperin Ardındaki Çanakkale’ başlıklı konferans