16 Ekim 2019 Çarşamba

Yaz Saati Uygulamasına Devam Ediliyor

Resmi Gazete’de bu gün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla yaz saati uygulamasının yıl boyu devam etmesine karar verildi. 7 Eylül 2016 yılında alınan kararla tüm yıl yaz saati (GMT+3) uygulamasına geçilmiş ve gün

Yaz Saati Uygulamasına Devam Ediliyor
Haber Giriş Tarihi: 02 Ekim 2018 16:13 Ulusal Haberler

Resmi Gazete’de bu gün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla yaz saati uygulamasının yıl boyu devam etmesine karar verildi.

7 Eylül 2016 yılında alınan kararla tüm yıl yaz saati (GMT+3) uygulamasına geçilmiş ve gün ışığından daha çok faydalanabilmek amaçlanmıştı.

Saatler geri alınmayacak.
Resmi Gazete’de yer alan kararda “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 697 sayılı Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanunun 2 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.” denildi.
Bu karar göre bu yıl da saatlerde her hangi bir değişikliğe gidilmeyerek, bundan sonra ki yaz ve kış aylarında saatler ileri ya da geri alınmayacak.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından Sabit Saat Uygulaması Değerlendirme Raporu yayınlanmış ve bu rapora göre, yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesi sayesinde yaklaşık 538 ila 801 milyon lira tasarruf edildiği açıklanmıştı.

Paylaş:
Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

Ulusal Haberler

Seçimlerin İptali İçin Başvuruda Bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'na 31 Mart Yerel Seçimleri ve 24 Haziran 2018

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Ulusal Haberler

Troya Operası Rusya’da Sahne Alacak

Devlet Opera ve Balesini yeni sezondaki en iddialı eseri "Troya Operası" bu gün Rusya'da Bolşoy Tiyatrosu’nda

Troya İstanbul’a Taşındı

Ulusal Haberler

Troya İstanbul’a Taşındı

“Troya’nın Ardından Sergisi” İstanbul’da sanatseverler için kapılarını