İŞKUR İŞ Garantili Kurslarına Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 20 kişiye istihdam sağlayan kurusunu tamamladı.

İŞKUR İŞ Garantili Kurslarına Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 19 Haziran 2019 15:28 Yenice Haberleri

20 Kişi ‘‘Konserve Üretim Mesleğine’’ İŞKUR Kursuyla Adım Attı

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Bilgem Gıda işbirliğinde, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında, devam ettirdiği kurslarında vatandaşları meslek sahibi yapmaya devam ediyor.

İş garantili devam eden meslek edindirme kurslarından “Konserve Üretim Elemanı” kursu 20 kişilik kontenjanı ve %100 başarıyla, 130 iş günü sonunda tamamlandı.

Kurs programının düzenlendiği Bilgem Gıda’nın Yenice’deki fabrikasında Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ve İş ve Meslek Danışmanı Handan Ersöz, fabrika sahibi Alaattin Öner ve kursiyerlerle bir araya geldi.

Kursiyerler ve fabrikadaki firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ‘‘6 ay sonunda kursiyerlerimizin memnun olduğunu ve istihdama dönük meslek edinmenin başarısını görmek bizi oldukça gururlandırdı. Avrupa’dan Avustralya’ya ihracata dönük üretimiyle önce Çanakkale’mize, sonra ülke ekonomisine katkılar sağlayan fabrikamıza biz de açmış olduğumuz meslek edindirme kursumuzla destek olduk. Kamu ve özel sektör işbirliği ile ülkemizin büyüme hedeflerine birlikte yol alacağız.’’ açıklamasında bulundu.

Fabrika sahibi Alaattin Öner ise kurs programındaki katılımcıların kat ettikleri gelişmeden memnun olduklarını ve 20 kişinin tamamının da fabrika bünyesinde işe alınacaklarının müjdesini verdi.

Paylaş:
Kobak Süt Ürünleri Açıldı

Yenice Haberleri

Kobak Süt Ürünleri Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımı ile Yenice'de Kobak Süt Ürünleri'nin açılışı

Yenice’de Nitelikli Yağma Operasyonu

Yenice Haberleri

Yenice’de Nitelikli Yağma Operasyonu

Yenice'de düzenlenen nitelikli yağma operasyonunda, 8 şüpheli gözaltına

Yenice Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Yenice Haberleri

Yenice Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, eski belediye meclisi üyelerine plaket takdim ederek teşekkür